►Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
Згідно з чинною редакцією законопроєкту, будь-яка криптокомпанія є брокером, і зобов'язана надавати звітність за операціями з криптовалютою.
Проблема в тому, що велика частина валідаторів і майнерів не зможуть заповнювати відповідну форму про своїх клієнтів, оскільки у них просто немає необхідних даних. Законодавче закріплення цієї вимоги було б рівносильно введенню заборони на роботу з криптовалютами або, як мінімум, їх жорсткій зарегульованості.
Поправка, що стала результатом компромісу між двома партіями та отримала підтримку від міністерки фінансів США, пропонувала виключити з цього терміну всіх, хто не працює напряму з інвесторами.
Читайте також: Сенат США збирається оподатковувати операції з криптовалютою. Хочуть зібрати $28 мільярдів
Однак Сенат проголосував не одноголосно — проти виступив сенатор Річард Шелбі. Оскільки для прийняття поправки потрібна була одностайна згода, початкове визначення залишиться в силі.
Що думають гравці галузі
Прихильники криптовалют побоюються, що це положення придушить криптоінновацію в США та виштовхне бізнес за кордон.
«Ніхто не заперечує, що тут є проблема. Ми проситимемо цих людей надати інформацію, якої вони не мають, — прокоментував сенатор Тумі. — Нам доведеться розгрібати безлад, якого ми могли б уникнути».
Асоціація Blockchain також висловила занепокоєння провалом правки: «Чинна редакція законопроєкту про інфраструктуру містить шкідливі вимоги до податкової звітності, які багато учасників криптосистеми не здатні виконати. В результаті багато з них будуть змушені перебазуватися закордон, що коштуватиме країні робочих місць та економічного зростання.»
Голосування щодо законопроєкту про інфраструктуру має розпочатися у вівторок. Навіть якщо його приймуть, можливість змінити будь-які його положення, в тому числі про податок на криптовалюту, залишиться до моменту підписання.