Що відомо
В результаті з цінників спишуть по шість нулів, а поряд зі звичайними банкнотами і монетами в обіг будуть випущені цифрові гроші.
«Така зміна грошової шкали, підтримувана поглибленням і розвитком цифрової економіки в Венесуелі, являє собою історичну зміну, необхідну в той час, коли наша країна починає відновлювати економіку після кризи, викликаної жорстокою атакою на державу, економіку та національну валюту», — йдеться в повідомленні ЦБ.
Читайте також: Венесуела запустила власну криптовалюту El Petro
Регулятор пояснив, що продовжить випуск звичайних банкнот, а курси валюти будуть визначатися на основі операцій купівлі-продажу іноземної валюти, здійснюваних окремими особами та компаніями через обмінні пункти банків.
Введення цифрового болівара, запевнив ЦБ, дозволить знизити операційні витрати, а модернізація платіжних систем дозволить скоротити час проведення трансакцій з використанням цифрової валюти до декількох секунд.
Нагадаємо
Деномінація болівара буде проведена вже вдруге за останні три роки. У попередній раз про реформу валюти було оголошено в липні 2018 року, в наступному місяці з банкнот було «списано» по п'ять нулів. При цьому курс нового, «суверенного болівара» олівара був прив'язаний до венесуельської криптовалюти Petro: один петро був прирівняний до вартості бареля венесуельської нафти ($ 60), або 3,6 тис. нових боліварів (360 млн до деномінації).
Десять років тому, в результаті попередньої реформи, в країні був введений «сильний болівар» (bolívar fuerte), який був в тисячу разів сильніше «звичайного», але з часом «ослаб».
Читайте також: Споживчі ціни в Венесуелі в 2020 році зросли більш ніж на 3000%
Президент Венесуели Ніколас Мадуро восени 2019 року заявив, що країна використовує криптовалюту для обходу санкцій США. Тоді ж ЦБ країни проводив випробування, щоб визначити допустимість використання цифрових грошей, таких як Bitcoin і Ethereum, для міжнародних резервів країни.