►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
Міжнародних регуляторів все більш турбують інтернет-гіганти на кшталт Facebook, Google, Amazon чи Alibaba. Величезний обсяг даних, який вони контролюють, дає їм можливість змінювати фінансову систему так швидко, що це може дестабілізувати банки.
У бюлетені БМР посилається на Китай, де дві компанії контролюють 94% ринку мобільних платежів. Але і в інших юрисдикціях BigTech починають надавати фінансові послуги — від позик фізособам та малому бізнесу до страхування та управління капіталом.
«Вихід BigTech на ринок фінпослуг породжує нові виклики, пов'язані з концентрацією ринкової влади та управління даними, — стверджує доповідь БМР. — Будь який вплив на цілісність монетарної системи, який може спричинити поява домінантних платформ, має бути в центрі уваги центральних банків.»
Можлива фрагментація платіжної системи
Стейблкоїни — криптовалюта, прив’язана до звичайної валюти — та інші ініціативи BigTech можуть радикально змінити монетарну систему, якщо їх введення призведе до замкнених систем, посилених мережевим ефектом від даних, отриманих із соціальних мереж або платформ електронної комерції.
Це може призвести до фрагментації платіжної інфраструктури, що негативно вплине на суспільний добробут.
Читайте також: Що таке стейблкоїни і чому вони так лякають Пауелла
«Центральні банки та фінансові регулятори мають зосередити зусилля на моніторингу та аналізу таких сценаріїв Так вони можуть підготуватися заздалегідь та діяти швидко, коли з’явиться необхідність.»