Згідно з попередніми оцінками, що були опубліковані Євростатом 30 липня, економіка єврозони виросла на 2% за останні три місяці. Для порівняння, в попередньому кварталі вона скоротилася на 0,3%, а в останній квартал 2020 — на 0,6%.
ВВП збільшився на 13,7% порівняно з другим кварталом 2020. Найбільше зростання за квартал показали Португалія, Австрія та Латвія.
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
Коронавірус ще не подолано
Майбутнє, однак, залишається невизначеним. В останні кілька тижнів багато країн вже зафіксували стрибок кількості захворювань, спричинених заразнішим Дельта-варіантом коронавірусу. І хоча нова хвиля не сильно вплинула на кількість госпіталізованих пацієнтів, а вакцинація набирає обертів, очікується, що через ріст захворюваності частина споживачів не скористається пом’якшенням обмежень.
Клаус Вістесен, економіст Pantheon Macro, вважає, що третій квартал покаже ще кращі результати, але ризики залишаються. Він наводить приклад Великобританії, де зростання захворюваності негативно впливає на економічне відновлення, навіть після зняття всіх карантинних обмежень.
Європейський центральний банк (ЄЦБ) очікує, що ВВП єврозони складе 4,6% цього року та 4,7% — наступного.
Читате також: Освоюємо Європу: готуємося вкладати в європейський фондовий ринок
Інфляція перевищила 2%
Євростат також заявив, що прогнозований рівень інфляції цього місяця підвищиться до 2,2%, порівняно з 1,9% у червні.
Центробанки, як і ринок загалом, приділяють особливу увагу цьому показнику, адже він дозволить зрозуміти, чи нинішній ріст цін — тимчасовий чи постійний. Якщо період високої інфляції затягнеться, це може призвести до скорочення монетарних стимулів.
Мета ЄЦБ — підтримати рівень інфляції 2%. За очікуваннями регулятора, рівень інфляції підніметься у наступні кілька місяців, але знову зменшиться наступного року.