Що говорить глава МВФ
За словами Георгієвої, головна криптовалюта в майбутньому може стати платіжним засобом, але зараз монета далека від цього. Використання біткоїн як засобу платежу в Сальвадорі утруднить збір податків і формування цін на товари і послуги, вважає глава МВФ.
Також Георгієва висловила думку, що національні валюти центральних банків (CBDC) стануть найбезпечнішою формою оплати.
МФВ повинен надати країнам платформу, яка забезпечить функціональну сумісність багатьох CBDC в майбутньому, вважає Георгієва.
Читайте також: Центробанк Танзанії оголосив про підготовку до прийняття криптовалюти
Передісторія
Раніше «Мінфін» писав, що в Міжнародному валютному фонді вказали на загрози, які несе прийняття децентралізованих криптовалют, таких як біткоїн, як національної валюти.
Представники фонду вказали на те, що країни, в яких криптовалюти мають статус нацвалюти або законного платіжного засобу, можуть отримати внутрішні нестабільні ціни, а також неможливість боротися з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму.
26 червня в Парагваї анонсували законопроєкт про легалізацію біткоїна.
На початку червня парламент Сальвадору проголосував за визнання біткоїна платіжним засобом. Біткоїн стане платіжним засобом нарівні з доларом, а всі підприємства зобов'язані приймати криптовалюту для оплати товарів або послуг.