Лідери і аутсайдери
За підсумками 29 липня, серед найбільших компаній США найбільше зросли акції Tesla — на 4,6%, і Bank of America — на 1,4%.
Аутсайдерами стали акції PayPal Holdings (мінус 6,2%) і Facebook (мінус 4%).
Рыст економіки «з'їдає» інфляція
У четвер вийшли несподівано слабкі дані по ВВП США за другий квартал. У річному обчисленні економіка США виросла лише на 6,5%, в той час як експерти очікували зростання на 8,5%. Зате дефлятор ВВП виявився вищим за очікування, склавши в другому кварталі 6,1% в річному обчисленні проти очікувань на рівні 5,4%. А це означає, що фактично інфляція «з'їла» частину зростання економіки США.
Також вчора вийшли негативні тижневі дані щодо кількості американців, які вперше звернулися за допомогою з безробіття на попередньому тижні: 394 тисячі чоловік проти очікувань на рівні 386 тисяч заявок.
Читайте також: З'їзд політбюро компартії Китаю відбудеться вже цього тижня. Чому за ним стежать інвестори
В Європі також вийшли попередні дані по інфляції в цьому місяці. У липні споживча інфляція в Німеччині прискорилася до 3,8% в річному вираженні проти 2,3% місяцем раніше і проти очікувань експертів 3,3% в річному обчисленні.
Але американський і європейські ринки вчора де-факто проігнорували погані дані. Чому так сталося, можна тільки здогадуватися. Але можна припустити, що одним з головних факторів є те, що погані дані з економіки згодом дозволять ФРС знайти привід, щоб і далі ігнорувати зростання інфляції. А фінансові ринки, особливо ринок США, який вже коштує на третину дорожче, ніж до пандемії, сьогодні найбільше залежить від монетарної політики ФРС і від триваючого «грошового дощу». А тому зіграла логіка — чим гірше, тим краще. Тому що при негативному сценарії грошей буде більше.