► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Як пройшло IPO
Robinhood повідомила, що в рамках IPO було продано 55 млн звичайних акцій класу А, в тому числі 52,375 млн продала сама компанія, а 2,625 млн — існуючі акціонери.
Читайте також: Robinhood провела роуд-шоу перед IPO: кожну третю акцію зарезервують для «своїх»
Крім того, у андеррайтерів буде 30-денний опціон на покупку додаткових 5,5 млн акцій за ціною розміщення.
За оцінкою Robinhood, чиста виручка онлайн-брокера від IPO складе приблизно $ 1,89 млрд.
Деякі інвестори вважали за краще пропустити розміщення сумнозвісного брокера, так як не змогли пробачити компанії призупинення торгів під час ажіотажу з «розгоном» роздрібними інвесторами «мемних» акцій на початку 2021 року.
Інші потенційні інвестори порахували оцінку компанії непереконливою, треті побоюються уваги до компанії з боку регуляторів, пише Reuters.
В ході IPO інвестори оцінили компанію в $31,8 млрд. Якщо врахувати опціони на акції співробітників та подібні активи вартість Robinhood буде ближче до $33 млрд. При розміщенні по верхній межі цінового діапазону це значення склало б $36 млрд, підрахував Bloomberg.
Читайте також: Сервісу Robinhood довелося терміново залучити $ 1 млрд. Причина — «приколи» користувачів Reddit
Нагадаємо
Robinhood подав документи про IPO в SEC в березні цього року.
Спочатку онлайн-брокер планував вийти на біржу в червні, але потім переніс терміни розміщення через розбіжності з регулюючими органами з приводу проспекту до IPO.
За даними джерел Bloomberg, у SEC виникли питання щодо зростаючого криптовалютного бізнесу брокера.
IPO онлайн-брокера Robinhood — сьоме за величиною на біржі США в поточному році. Згідно з даними, зібраними Bloomberg, за час з початку 2021-го ринок IPO досяг рекордних рівнів — розміщення провели 688 компаній, які спільно зібрали понад $228 млрд.
Читайте також: Літня школа трейдингу: що таке валютний курс і як він формується
Великими акціонерами Robinhood є венчурні фірми DST Global, Index Ventures, New Enterprise Associates і Ribbit Capital.
Згідно з документами, поданими до Комісії з цінних паперів і бірж США, співзасновники Robinhood — генеральний директор Влад Тенєв і головний креативний директор Байджу Бхатт — будуть разом контролювати більшу частину голосуючих акцій компанії.