2021 видався не надто вдалим для китайських компаній. Починаючи від війни, яку Китай розв’язав проти свого IT-сектору, закінчуючи неочікуваними обмеженнями для комерційних освітніх компаній, які викликали панічний розпродаж акцій минулого тижня. Падіння китайських акцій несе з собою значні можливості, але й настільки ж значні ризики.
На що звернути увагу. 5 порад
Далеко не всі китайські акції варті уваги та інвестицій.
-
Дивіться на компанії, що виробляють принципово нові продукти та послуги.
-
Інвестуйте у акції, чий квартальний та річний прибуток зріс принаймні на 25%.
-
Почніть з компаній з істотним ростом прибутку — наприклад, Alibaba чи Pinduoduo.
-
Якщо вони ж прибутку немає, орієнтуйтеся на компанії зі швидким ростом доходу, як Nio.
-
Найкращі китайські акції мають високі технічні індикатори, в тому числі динаміку цін.
Investor's Business Daily звертає увагу на недооцінені акції, які скоро почнуть дорожчати.
Хто в фаворитах
Китайські акції зараз не користуються попитом. Частково через недовіру до виробників електрокарів, як Nio чи Xpeng, частково через регуляторні утиски таких компаній як Alibaba та Didi, акції китайських компаній на американських біржах значно впали в ціні за 2021 рік.
На думку Investor's Business Daily, уваги заслуговують наступні компанії:
Li Auto Stock (LI)
Li Auto — це один з китайських виробників електромобілів, які торгують акціями на американських біржах, конкуруючи як з Tesla, так і один з одним.
Наразі Li Auto випускає лише одну модель — Li One SUV. Li One — це гібрид із невеликим бензиновим двигуном, щоб збільшити дальність ходу.
Хоча компанія досі збиткова, її обсяг продажів значно зріс. Зараз ціна на акції компанії нижча ніж середня за останні 50 та 200 дні.
Li Auto планує вийти також на біржу Гонконгу, як вже зробили Nio та Xpeng. Компанія також планує випустити новий, більший гібрид SUV у 2022. році.
Nio Stock (NIO)
Nio — найвідоміший з китайських виробників електрокарів. Компанія вже випускає три моделі електромобілів, та планує вивести на ринок висококласний седан ET7 у 2022 році.
Компанія досі неприбуткова, але її доходи у першому кварталі цього року зросли на 529%, проти першого кварталу минулого року. Nio вже почала експортувати свої машини до Європи, хоча на перешкоді їй стала нестача мікрочіпів.
Ціна на акції компанії зараз значно нижча ніж середня за останні 50 та 200 днів.
BYD Stock (BYDDF)
BYD Co. — найбільший китайський виробник електрокарів. Окрім, власне, електромобілей, він також випускає батареї до них, електричні автобуси та гібриди. Також, на відміну від своїх конкурентів, ця компанія прибуткова.
Минулого тижня акції компанії росли на фоні різкого падіння інших китайських акцій, але 26 та 27 липня вони впали, опинившись нижче за середню ціну за останніх 50 днів.
Більша частина торгів компанії проходить у Гонконгу, тож інколи її реакція виглядає запізнілою у порівнянні з іншими китайськими компаніями.
Sohu Stock (SOHU)
Sohu — розробник мобільних ігор, який одним з перших серед китайських компаній вийшов на американську біржу — ще у червні 2000.
Після піку у 2011 року акції компанії падали аж до березня 2020 року, коли вони значно піднялися на кілька місяців. Після кількох збиткових років компанія знову вийшла у прибуток і її доходи зростають.
Минулого тижня акції Sohu впали разом з іншими китайськими фірмами.
Weibo Stock (WB)
Weibo — популярна в Китаї соціальна мережа, яку інколи називають «китайським Твітером».
Після важкого 2020 компанія швидко відновлює позиції. Доходи Weibo виросли на 90% в останньому кварталі, прибутки — на 42%.
Weibo значно набрала в ціні після появи інформації, що компанія вийде з біржі через процедуру «Go-private», яка оцінила б її у $20 млрд. Але навіть після значного підйому капіталізація фірми склала близько $14 млрд. Компанія заперечила інформацію про намір стати приватною.
Минулого тижня акції компанії впали нижче середньої ціни за 50 днів.