Введення чергового локдауна пов'язують з поширенням в Україні агресивнішого штаму коронавіруса «Дельта».
Чому прогнозуються втрати
«Нові варіанти коронавіруса, зокрема „Дельта“, швидко поширюються і можуть завдати нових втрат української економіки. За оцінками Нацбанку, негативний внесок усіх карантинних обмежень, впроваджених у першому півріччі 2021 року, у річний реальний ВВП склав 0,6 в. п., на відміну від карантину навесні 2020 року. Вони не мали стримуючого впливу на інфляцію, насамперед через збереження стійкого споживчого попиту», — йдеться в повідомленні.
Стійкий споживчий попит і сприятливі умови зовнішньої торгівлі дещо компенсували втрати економіки України через посилення карантину взимку і навесні, вважають в НБУ.
Регулятор зберіг прогноз зростання реального ВВП у 2021 році на рівні 3,8% і очікує, що в подальшому економіка зростатиме приблизно на 4,0% щорічно.
Однак Національний банк погіршив свій прогноз по інфляції на поточний рік з 8% до 9,6%. При цьому регулятор очікує її повернення до 5% не раніше другої половини 2022 року. Піком по інфляції стане осінь 2021 року.
Також правління Національного банку прийняло рішення збільшити облікову ставку до рівня 8% річних.
Страхування від COVID-19. Виплата до 50 тисяч гривень
Контекст
Під час третьої хвилі коронавіруса в Україні до «червоного» рівня епідемічної небезпеки потрапили 14 областей і місто Київ. Середній термін перебування в локдауні становив 37 днів.
Раніше за всіх впоралася зі складною епідситуацією Полтавська область, яка знаходилася в жорстких епідобмеженнях 22 дні, а найдовше в обмеженнях перебували Житомирська (63 дня) і Чернівецька (52 дня) області.
Раніше
Споживчі ціни в Україні в травні 2021 порівняно з квітнем зросли на 1,3%. З початку 2021 року зростання цін склало 6,1%.
Національний банк у травні погіршив прогноз по інфляції на 2021 рік. Центробанк прогнозує, що зростання споживчих цін до кінця цьогоріч складе 8,0%.
Стежте за цікавими та ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка і коронавірус».