► Підписуйтеся на сторінку «Мінфіну» на фейсбуці:
головні фінансові новини
На думку Ліпова, гарна новина для інвесторів у тому, що ОПЕК відновлює видобуток нафти повільніше, ніж відновлюється попит на нафту. Це підтримає ціни в майбутньому.
«Насправді, це буде вигідною інвестицією ще принаймні шість місяців, адже запаси по всьому світу продовжують зменшуватися. У США ми зменшили наш запас нафти на 75 млн барелів з 1 квітня, і це характерно для всіх країн».
Ліпов каже, що ціна на Brent, еталонну марку нафти, може підвищитися до $78 за баррель. «Я гадаю, світ ще має боротися з поверненям попиту, та й дельта варіант швидко поширюється світом. І це, звісно, тримає ціни низькими».
Халіма Крофт, керівниця глобальної товарної стратегії RBC Capital Markets, також попереджає, що залишається певна невизначеність, адже ОПЕК+ може змінити своє рішення. Серед факторів, що можуть вплинути на її стратегію — нова хвиля коронавірусу та поновлення перемовин щодо ядерної угоди 2015, яка може відкрити іранській нафті доступ на ринок.
Чому падають ціни на нафту
Як писав «Мінфін», у неділю, 18 липня, країни — учасниці ОПЕК+ домовилися про збільшення видобутку нафти з серпня. Щомісяця, починаючи з серпня, виробництво підвищуватиметься на 400 тис. барелів на добу.
Це спричинило падіння цін на нафту — ф’ючерси марки Brent у понеділок, 19 липня, впали до $70,9.
Наступна міністерська зустріч запланована на 1 вересня. Як зазначає Bloomberg, досягнута угода дозволить знизити дефіцит пропозиції нафти, котрий, як заявляли експерти, погрожував значним зростанням цін на сировину.
Вона також поклала край конфлікту всередині ОПЕК+, який вже почав турбувати трейдерів.