Договір ОПЕК+
Згідно з угодою, країни — учасниці угоди будуть щомісяця підвищувати нафтовидобуток на 400 тис барелів на добу (б/д), поки не вичерпається ухвалене раніше обмеження на 5,8 млн б/д. Це повинно відбутися у вересні 2022 року.
► Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуці: головні фінансові новини
Під час переговорів були також змінені квоти нафтовидобутку для деяких країн.
Для Росії і Саудівської Аравії квоти підвищили з 11 млн до 11,5 млн б/д, для Іраку — з 4,65 млн до 4,8 млн б/д, для Кувейту — 2,8 млн до 2,96 млн б/д.
Читайте також: Ціна на нафту Brent перевищила $ 77 за барель. Основна причина — зрив переговорів ОПЕК +
Квоту Об'єднаних Арабських Еміратів, через яку зірвалися минулі переговори ОПЕК+, погодилися підвищити з 3,2 млн до 3,5 млн б/д. Держава вимагала, щоб її збільшили до 3,8 б/д, пише Bloomberg.
Наступна міністерська зустріч запланована на 1 вересня. У грудні 2021 року ОПЕК + також має намір дати оцінку нафтовому ринку і діям учасників угоди.
Як зазначає Bloomberg, досягнута угода дозволить знизити дефіцит пропозиції нафти, який, як заявляли експерти, погрожував значним зростанням цін на сировину.
Вона також поклала край конфлікту всередині ОПЕК +, який вже почав турбувати трейдерів.
Передісторія
Раніше, ціни на нафту прискорили зростання після новин про скасування зустрічі країн ОПЕК+, на якій планувалося обговорити збільшення видобутку. Про рішення країни ОПЕК+ повинні були оголосити ще в четвер, 1 липня, проте переговори зайшли в глухий кут через позицію Об'єднаних Арабських Еміратів, що не знайшли компроміс, перш за все з Саудівською Аравією.
Bloomberg писав що майже всі експортери були готові погодитися нарощувати видобуток на 400 тис. барелів на добу щомісяця з серпня по грудень і продовжити термін дії скорочень до кінця 2022 року, проте ОАЕ не підтримали продовження угоди.
«Через відсутність консенсусу переговори були відкладені — спочатку на п'ятницю, 2 липня, а потім на понеділок, 5 липня. Провал переговорів означає, що очікуваного підвищення видобутку з серпня не відбудеться», — пише Reuters з посиланням на джерела.
У червні вартість нафти марки Brent виросла вище $75 за барель вперше за два роки.