З дослідження, опублікованого 15 липня, видно, що на Китай припадає трохи менше половини (46%) електроенергії, що використовується для майнінгу.
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку: головні фінансові новини
Для порівняння, у вересні 2019 цей показник складав 75,5%. І це до того, як уряд Китаю розпочав боротьбу з галуззю.
За той же період Казахстан збільшив свою частку в цій індустрії майже в шість разів — з 1,4% до 8,2%, а США вийшли на друге місце, виросши з 4,1% до 16,8%. РФ та Іран займають четверте та п’яте місця відповідно.
Як біткоїн впливає на довкілля
Майнінг біткоїна — це дуже енергоємний процес. Комп’ютери по всьому світі наввипередки розв’язують складні математичні задачі і той, хто зробить це першим, отримує винагороду — біткоїн.
Значне зростання ціни біткоїна спричинило зростання інтересу до нього, а це, в свою чергу, призвело до появи цілої індустрії, що займається виробництвом і продажем майнінгової техніки.
Це викликало тривогу щодо потенційного впливу біткоїна на довкілля, особливо враховуючи, що лідером галузі був Китай, який в енергетиці досі покладається переважно на вугілля. Так, Tesla відмовилася приймати біткоїни, доки майнінг не перейде до «зеленішої» енергетики. Вуглецевий слід був також однією з офіційних причин нещодавніх кроків китаю проти майнінгу.
Що відомо дослідникам
Але дослідник Кембриджського університету Мішель Рауш стверджує, що все не так просто. Його дані показують, що в сезон дощів китайські майнери часто переносили операцї до Сичуаню, провінції, багатої на гідроенергію. Так, частка Сичуаню в майнінгу Китаю збільшувалася, з початку сезону дощів до його піку, з 14,9% до 61,1%. Частка Сіньцзяню в аналогічний період зменшувалася з 55,1% до 9,6%.
Його дослідження також вказують, що багато майнерів ще до початку боротьби уряду Китаю з цією галуззю перебазувалися до Казахстану. Країна, за данними Bloomberg, виробляє 22 гігават електроенергії, переважно на газових та вугільних ТЕС.
Читайте також: Майнінговий пул потужністю понад 100 МВт відкриє в Казахстані компанія українського підприємця