По-перше, продовжить працювати головний фактор — необхідність забезпечення фінансування своєї поточної господарської діяльності клієнтами.
Курс відносно стабільний, особливих перекосів попиту і пропозиції не спостерігається і обсяг статистики торгів багато в чому залежить від дій самих великих гравців на міжбанку.
► Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» в телеграм-каналі: головні фінансові новини
Держкомпанії, які залучили недавно зовнішні запозичення поступово їх розпродають на міжбанку для проведення своїх гривневих розрахунків. І це створює певну психологічну підтримку гривні, тому що всі знають, що валюта на ринку є і особливо нервувати з приводу нестачі пропозиції явно не варто.
Крім держкомпаній, активно «світяться» на міжбанку в ролі продавців і найбільші аграрії з металургами. Вони традиційно залишаються стабільними постачальниками валюти на торгах. Але дешево продавати валюту ніхто не хоче і тому протистояння курсових інтересів великих покупців і продавців продовжує залишатися одним з найголовніших чинників, що впливають на курсоутворення протягом сесії.
По-друге, сьогодні аукціон Мінфіну з розміщення ОВДП. Станом на 9 ранку 13 липня Мінфін планує продавати гривневі папери на 105 днів (з обмеженням за сумою на 500 млн грн), на 371 і 497 днів (з обмеженням за сумою по 2 млрд гривень кожних) і без обмеження на 770, 1085 та 1764 дні. А також доларові ОВДП на 344 дні без будь-яких обмежень.
Після спілкування з потенційними учасниками сьогоднішнього аукціону, ми залишаємо в силі свій прогноз по його обсягах розміщення в гривневому еквіваленті в межах від 6,1 до 9,3 млрд гривень з прибутковістю за гривневими паперами від 8,5% до 12,6% річних в залежності від строків обігу облігацій і за доларовими в межах 3,7% річних. Результати аукціону вплинуть на поведінку ресурсного та валютного ринків сьогодні і завтра, коли мають пройти розрахунки інвесторів з Мінфіном за цими операціями.
ОВДП онлайн від ICU Trade: 3% в доларах США + бонус від «Мінфіну»
Нацбанк знову намагатиметься в хід торгів не втручатися, але при наявності надлишку пропозиції долара — вийде з інтервенцією по його викупу.
Не особливо зміниться розклад сил і для спекулянтів. Особливого заробітку для них сьогодні явно не буде. Літнє затишшя на тлі відносно стабільної пропозиції валюти з боку експортерів і держкорпорацій, а також періодично «нерезидентські» вливання валюти під операції з ОВДП — дають зараз спекулянтам дуже небагато шансів для розкачки котирувань.
Котирування міжбанку, за розрахунками «Мінфіну» 13 липня будуть в межах: долар — коридор 27,20 — 27,37 грн, євро — коридор 32,20 — 32,50 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати в межах:
Долар: коридор покупок і продажів 27,10 — 27,40 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній в межах до 15−20 коп, а в касах банків до 20 коп.
Євро: в банках більш широкий коридор від 31,80 до 32,50 грн за спреді до 25 коп, а в обмінниках фінкомпаній — в межах більш вузького коридору 32,15 — 32,35 грн при спреді близько 20−25 копійок.
На ринку спостерігається певний надлишок готівкової валюти і особливої проблеми з будь-якого обсягу покупки у потенційних покупців немає. Проте обмінники обмежені в обсягах готівкової гривні, що періодично змушує їх знижувати рівень свого спреда, щоб більш активно заробляти в форматі «з обороту».
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 27,00 — 27,24 грн і продаж 27,27 — 27,40 грн.
В обмінниках фінкомпаній: покупка 27,15 — 27,22 грн і продаж 27,25 — 27,27 грн.