Читайте також: Річард Бренсон в космосі: 5 цікавих фактів про цю подію
Передісторія
У неділю, 11 липня, космоплан VSS Unity (SpaceShipTwo), що належить Virgin Galactic, вперше здійснив суборбітальний політ з чотирма пасажирами на борту. Одним з них став сам власник компанії 70-річний Річард Бренсон.
Особисто побувавши в космосі, Річард Бренсон зробив ще один крок до того, щоб виконати свою мрію — почати возити в космос туристів.
Мільярдер заснував Virgin Galactic в 2004 році. Передбачається, що SpaceShipTwo почне здійснювати комерційні рейси в 2022 році, а до цього кораблю чекають ще два тестові польоти. На сьогоднішній день можливість польоту в космос забронювали вже 600 чоловік, купивши квитки за $ 250 тис.
Читайте також: Засновник Virgin Galactic злітав в космос. реакція ринку
Прогнози експертів
Американський інвестбанк Morgan Stanley очікує, що в 2040 році галузь космічного туризму буде генерувати виручку в розмірі $ 1 трлн. Очевидно, що на даний момент саме Virgin Galactic лідирує в цій гонці.
Читайте також: У 2030 році ринок космічного туризму досягне $ 3 млрд: як отримати свою частку
У той же час більшість наведених вище прогнозів не перевищує поточну ціну акцій ($49,2 на кінець дня 9 липня — напередодні польоту папери виявилися схильні до підвищеної волатильності, і частина інвесторів вирішила зафіксувати прибуток).
Аналітик UBS Майлз Уолтон знизив рейтинг акцій Virgin Galactic з «купувати» до «тримати», але підвищив цільову ціну акцій з $36 до $45.
Він вважає, що папери вже досягли своєї стелі, хоч і зазначив, що оптимістично дивиться на політ Бренсона.
На його думку, акції можуть опинитися під тиском восени, коли потік новин про програму космічних польотів охолоне, оскільки в цей час буде проходити технічне обслуговування кораблів.
Експерти Bank of America знизили цільову ціну паперів до $41 і встановили рейтинг «гірше ринку».
Аналітики визнали, що Virgin Galactic — головний бенефіціар космічної гонки, однак попередили, що премія вже закладена в акції.
Крім того, експерти відзначили, що розвиток космічних технологій поєднується з великим ризиком, тому акції з цієї галузі більш волатильні, ніж папери інших секторів. На їхню думку, котирування будуть знижуватися в міру того, як багато космічних компаній будуть виходити на біржу.
Нагадаємо
Творець Amazon Джефф Безос планує здійснити політ у космос на кораблі Blue Origin 20 липня