Тепер вводиться більш чіткий параметр. Рада керуючих ЄЦБ вказує: «Прихильність цієї мети симетрична. Симетрія означає, що Керуюча рада вважає як негативні, так і позитивні відхилення від цієї мети однаково небажаними. Цільовий показник інфляції в два відсотка забезпечує чітку основу для інфляційних очікувань, що необхідно для підтримки стабільності цін».
Що означає на практиці зміна парадигми? І це не просто словесна казуїстика. ЄЦБ визнає, що буде вважати нормальним перевищення інфляцією рівня 2% і не стане посилювати політику при цьому. Даний рівень був недосяжною мрією регулятора з 2019 року. ІСЦ піднявся до нього лише в травні 2021 року.
Але ЄЦБ, слідом за ФРС вказує, що зараз досягнення колишньої мети не повинно означати згортання стимулюючої грошової політики. Вона триватеми для відновлення господарства. Але це неминуче призведе до подальшого зростання інфляції. І тому тепер ЄЦБ заявляє, що розглядає перевищення даного рівня по-медичному — як «варіант норми».
Практична важливість такого повороту може полягати в наступному: Рада керуючих на тлі деякого посилення риторики ФРС поспішає заявити, що вона не піде у фарватері зміни тренда американського колеги. А це означає високу ймовірність в середньостроковій перспективі знову побачити розбіжність в політиці двох регуляторів. Жорсткість у Федрезерву і продовження стимулів у ЄЦБ.
Але такий підхід змінює позиціонування і перспективи європейської валюти. Ще недавно їй впевнено пророкували досягнення висоти 1,25 до долара. Чіткий висхідний тренд, заснований на фундаментальних факторах і м'якій позиції ФРС спостерігався з весни 2020 року.
Тепер же дуже вірогідний масштабний розворот на південь. Першою технічною метою такого руху виступають рівні 1,1700 — 1,1750. Якщо вони виявляться подоланий, що не виключений похід до наступного рубежу підтримки — 1,16.
З іншого боку, скасування спадного сценарію може означати лише догляд EUR / USD вище 1,1980. Такий варіант можливий у хиткому світі непередбачуваних врожай пандемії, хоча і менш імовірний.