На початку 2021 року monobank, який вже обслуговує близько 4 млн. клієнтів, оголосив про запуск міжнародних переказів Western Union. Використовуючи додаток mono можна в кілька кліків відправити або отримати переказ. Проект запущений на базі Corezoid Process Engine спільно з компанією Middleware Inc. (США), технологічним партнером Monobank і Western Union.
Чому обирають Western Union?
На ринку міжнародних переказів спостерігається висока конкуренція.
По-перше, для невеликих сум зручні p2p платежі від Mastercard і Visa. Але їх підтримують далеко не всі банки, і, як правило, діють жорсткі обмеження за сумами, так і плата за переказ може вийти більше 2% від суми транзакції.
По-друге, є SWIFT перекази. Але їх, як правило, зручно використовувати для відправки сум понад 5 000 доларів або євро. Також такі перекази одержувачам часто доводиться чекати до 2−5 днів.
По-третє, з'явилося багато платіжних сервісів для online-переказів, які залучають умовно вигідним курсом і низькими комісіями.
Але тут не все так просто, часто нові сервіси замовчують про підводні камені:
- наприклад, не дозволяють отримати виплату в валюті, заробляючи на примусовій конвертації.
- можуть значно обмежувати суми переказів, поки не накопичать історію про клієнта
- часто не охоплюють всі основні валюти і можуть не працювати в доларах.
Western Union залишається універсальною і зручною системою, яка представлена практично в усьому світі і дозволяє як отримувати, так і відправляти перекази в більш ніж 200 країн і територій.
Тарифи monobank по переказах Western Union
Отримання платежів — безкоштовно. Валюту виплати переказу вибирає відправник. Це може бути як гривня, так і долар або євро.
Відправлення платежів — тарифи на переказ Western Union залежать від суми, каналу і країни призначення. Як правило, переказ доступний одержувачу вже через кілька хвилин після відправки.
Як найвигідніше відправити і отримати гроші з-за кордону?
Порада 1. Уникайте зайвих конвертацій
При відправці доларів з США або євро з Німеччини, Італії або інших країн зони платежів в євро, багато систем пропонують виплату в гривні. При цьому, якщо вибрати виплату в валюті відправки (долар США або євро), то можна заощадити на конвертації.
Порада 2. Не дробіть суми
Звертайте увагу на комісію в залежності від суми транзакції. У деяких країнах, наприклад, в Польщі або Чехії, розмір комісії може бути фіксованим в широкому діапазоні сум. В такому випадку вигідно відправляти більші суми, так як % комісії за відправлення буде менше.
Порада 3. Перевіряйте умови відправки в різних валютах.
Умови грошових переказів динамічні і часто можуть змінюватися в залежності від країни, каналу, суми і валюти переказу. В одні країни вигідніше відправляти переказ в гривні, а в інші в іноземній валюті. Тому, перш ніж відправити гроші, перевірте курс і розмір комісії для різних валют.