За її підрахунками, середнє значення індексу продовольчих цін у червні склало 124,6 п., що на 2,5% нижче проти травневого показника, проте на 33,9% вище, ніж роком раніше.
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
На які продукти ціни впали
Падіння пояснюється зниженням цін на рослинні олії, зернові і незначою мірою на молочну продукцію, що з надлишком перекрило зростання котирувань м’яса та цукру.
Індекс цін на рослинні олії знизився на 9,8%, досягнувши найнижчого за останні чотири місяці рівня.
Індекс цін на зернові знизився на 2,6%, якщо порівнювати його з травневим рівнем, на кукурудзу — на 5%. Міжнародні ціни на пшеницю у червні зменшилися всього на 0,8%. Цьому сприяв сприятливий загальносвітовий прогноз, а також поліпшення прогнозів щодо урожаю у багатьох ключових країнах-виробниках.
Індекс цін на молочну продукцію зменшився на 1%. Найбільше зниження продемонстрували ціни на вершкове масло, що пояснюється різким скороченням світового імпортного попиту й незначним збільшенням запасів, особливо в Європі.
На які продукти ціни зросли
Разом з тим індекс цін на цукор продовжує зростати третій місяць поспіль, збільшившись на 0,9% і досягнувши таким чином нового багаторічного максимуму. Зростання цін було зумовлене невизначеністю щодо того, яким чином несприятливі погодні умови позначаться на обсягах врожаю в Бразилії, яка є найбільшим у світі експортером цукру.
Індекс цін на м’ясо у червні виріс на 2,1%, і ця тенденція зберігається дев’ятий місяць поспіль.
Читайте також: Вклалися в «аграрку» і за 5 днів заробили 3,7%
Контекст
Індекс продовольчих цін ФАО — це середньозважений показник, що відстежує динаміку міжнародних цін на п’ять основних продовольчих товарних груп.
Раніше «Мінфін» писав, що світові ціни на продовольство зростали десятий місяць поспіль. У березні вони досягли найвищого рівня з червня 2014 року — в основному через подорожчання рослинних (олія).