Вплив пандемії
Прірва між теоретичними можливостями паспортів і фактичним доступом до подорожей залишається значною. «Посилення ізоляціонізму і тенденція до деглобалізації, безсумнівно, матимуть серйозні наслідки, в тому числі у вигляді подальших збитків світової економіки, значного скорочення міжнародної мобільності і обмежень людей у виборі для своїх сімей і бізнесу», — зазначає голова ради директорів Henley & Partners Кріс Келін.
За оцінками політолога Омера Зарпла з Піттсбурзького університету, з моменту оголошення пандемії туризм у країнах Європейського союзу скоротився майже на 90%, у Великобританії - на 73%, а в США — на 69%. Деякі країни продовжують тримати кордони замкненими, в тому числі країни, що посідають перші місця в Індексі паспортів Henley & Partners — Японія, Сінгапур і Німеччина.
Страхування від COVID-19. Виплата в 50 000 гривень
Україна і Східна Європа
Україна втратила дві позиції в рейтингу паспортів міжнародної компанії Henley & Partners, опустившись з 35-го місця на 37-е. Незважаючи на часткову втрату позицій, Україна уклала договір про безвізовий доступ із Новою Каледонією, збільшивши силу паспорта на один бал. Тепер власники українського паспорта можуть подорожувати без візи або візи після прибуття в 137 країн світу.
Водночас інші країни СНД і РФ майже не змінили свої позиції за квартал, а їх рух у рейтингу було забезпечено змінами в позиціях інших країн.
Так, Казахстан, Республіка Білорусь, Азербайджан, Вірменія і Грузія не змінили своїх позицій і не укладали договорів про безвізове переміщення в звітний період. Незважаючи на отримання тимчасового безвізового доступу до Албанії, РФ перемістилася з 48-го на 51-е місце в рейтингу.
Кращі інвестиції у нерухомість під час пандемії
Топ лідерів
Перше місце в Індексі зберігає за собою японський паспорт, який відкриває громадянам кордону 193 країни світу. Сінгапур залишається на другому місці з безвізовим доступом в 192 країни, Південна Корея і Німеччина ділять третє місце з безвізовим доступом на 191 напрямку.
Однак на практиці власники всіх цих паспортів мають доступ до меншої кількості країн через все ще існуючі карантинні обмеження. Ослаблення фактичних можливостей паспортів спостерігається навіть у країнах з високим рівнем вакцинації населення — США і Британії, які посідають загальне 7-е місце в Індексі.
Інфографіка: Henley & Partners
Теоретично ці країни мають безвізовий доступ до 187-ми країн світу. Але через чинні заборон власники паспортів Британії мають доступ до 60 напрямів (еквівалентно можливостям паспорта Узбекистану). Власники паспортів США мають безвізовий доступ до 61 напрямку (еквівалентно паспорту Руанди).
Стежте за цікавими та ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка і коронавірус».