►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
Фактори скорочення обсягів послуг
Як зазначив генеральний директор АФІ Владислав Блідченко, порівняно з попереднім кварталом, коли обсяг надання фінпослуг небанками склав 239,34 млрд грн, показник скоротився майже на 53 млрд грн. Це пояснюється низкою об'єктивних причин.
- На початку року країна пройшла крізь безпрецедентні карантинні заходи, коли більшість фінкомпаній, що працюють на ринку малого кредитування, просто не мали змогу працювати. «Згадаємо лише міський транспорт, який раптом став недоступним для простих працівників та громадян», — зауважує Блідченко.
- На початку року відбулося підвищення розміру мінімальної заробітної плати з одночасною застиглістю споживчих витрат та зменшенням вартості енергоносіїв. Це дозволило населенню мінімізувати свої потреби у додаткових фінансових ресурсах.
- У зв’язку з посиленням з початку року вимог до надавачів фінансових послуг та умов надання кредитів небанківські установи почали ретельніше вивчати потенційного позичальника та, як наслідок, відмовляти в можливості отримання певної послуги через невідповідність встановленим критеріям.
Читайте також: Новий рейтинг найдешевших онлайн-кредитів від МФО — дослідження «Мінфіну»
Що передувало
За словами генерального директора АФІ, показники діяльності фінкомпаній просіли майже по всіх напрямках.
Так, надання коштів у позику, зокрема на умовах фінансового кредиту, у першому кварталі скоротилось на 1,7 млрд грн і склало менше 26,85 млрд грн.
Надання послуг з факторингу зменшилося більш ніж на 8,5 млрд грн і склало за підсумками першого кварталу трохи більше 14 млрд грн.
Найбільше ж падіння відбулося у сфері залучення фінансових активів із зобов'язанням щодо наступного їх повернення. Тут після 21-кратного падіння обсяги склали лише 5 млн грн.