«За» законопроєкт№ 4364 проголосував 241 народний депутат.
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Що чекає на ринок
На платіжний ринок тепер чекає комплексна трансформація та зміни, ключові з яких передбачають таке:
-
На ринку платіжних послуг буде визначено 9 категорій надавачів платіжних послуг, серед них — поштові оператори і навіть органи державної влади за певних умов.
-
Зʼявляться нові учасники — установи електронних грошей, філії іноземних платіжних установ, надавачі послуги з надання відомостей з рахунків, платіжні установи — аналог небанківських фінансових установ, але із розширеним переліком платіжних послуг.
-
Існуватиме 9 платіжних послуг, з них сім — фінансових, дві — нефінансові (послуга з ініціювання платіжної операції та послуга з надання відомостей з рахунків).
Читайте також: Ринок платежів регулюватиметься по-новому — НБУ
-
У небанківських надавачів платіжних послуг (платіжних установ, установ електронних грошей, поштових операторів та деяких інших надавачів платіжних послуг) з'явиться можливість відкривати платіжні рахунки, випускати платіжні картки та електронні гроші (зараз такі можливості доступні лише банкам).
-
Завдяки новому закону ринок трансформується, і від небанківських фінансових установ не вимагатиметься участь у платіжних системах для здійснення переказу.
-
Нацбанк і надалі матиме право створювати системи міжбанківських розрахунків, системи роздрібних платежів та інші види платіжних систем для виконання платіжних операцій.
-
Центральний банк отримав право випускати «цифрову валюту Національного банку України», а також створити Регуляторну пісочницю.
-
Створення умов для запровадження в Україні концепції відкритого банкінгу (Open banking). Надавачі платіжних послуг (зокрема, банки) повинні будуть відкрити свої API для інших надавачів платіжних послуг та надати можливість підключатися до інтерфейсів банківських сервісів, обмінюватися з ними даними кожному учаснику ринку, який надає платіжні послуги і має на це дозвіл регулятора.
Читайте також: Ключовими змінами на платіжному ринку будуть зростання конкуренції, якості послуг і захист прав користувачів — НБУ
-
Умови надання платіжних послуг стануть прозорішими, а клієнти отримуватимуть більше інформації про них. Підвищена увага приділятиметься захисту користувачів платіжних послуг від кіберзагроз.
Нагадаємо
19 лютого цьогоріч Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт № 4364 «Про платіжні послуги».