«При цьому потрібно розділити банк на „поганий“ і „хороший“, інакше не знайдемо інвестора — у нас є проблемний попередній власник», — підкреслив Марченко.
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
Які плани у держави
Міністр фінансів зазначив, що стратегія державних банків передбачає скорочення частки держави в банківському секторі до 25% до 2025 року.
За його словами, Укрексімбанк залишиться державним, аби підтримувати вітчизняний експорт. Міністр сподівається, що він буде прибутковим у цьому році й не потребуватиме додаткових коштів у капітал.
Тривають перемовини з ЄБРР щодо участі в капіталі Ощадбанку.
У січні підписали договір між Укргазбанком та Міжнародною фінансовою корпорацією про входження в капітал шляхом конвертації кредиту.
Контекст
На сьогодні в банківській системі України функціонує чотири банки державного сектору — АТ «Ощадбанк», АТ «Укрексімбанк», АТ КБ «Приватбанк» та АБ «Укргазбанк».
Відповідно до Закону України «Про банки і банківську діяльність», єдиним акціонером державного банку є держава. Функції з управління корпоративними правами держави у державному банку здійснює Кабінет Міністрів, який також виконує функції вищого органу управління державного банку. Ощадбанк, Укрексімбанк та ПриватБанк на 100% належать державі, Укргазбанк — на 94,94%.
Читайте також: КОКО КЕШ від Forward Bank: кредит готівкою на будь-які цілі та потреби