Фактично з кінця минулого тижня долар щодня дорожчав у межах до 8 копійок, а котирування євро щодо гривні в основному реагували на міжнародні ралі по парі євро/долар і просто перераховувалися через співвідношення пар долар/євро і долар/гривня.
► Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» в телеграм-каналі: головні фінансові новини
В цілому, зростання котирувань призвело до зміни психології учасників торгів. Продавці не поспішають продавати валюту і намагаються максимально підтягнути курс вгору. У цьому їм активно допомагають спекулянти, які розгойдують ринок зазвичай у другій половині дня. У цих умовах покупці нервують і вже активно скуповують валюту на побоюваннях її подальшого зростання.
Подібна ситуація небезпечна для курсу нацвалюти, оскільки починається період основних сум відшкодувань ПДВ екпортерів і наближається кінець місяця і кварталу. Це збільшує тиск на гривню на валютному ринку.
Сьогодні подібний розклад сил на міжбанку збережеться. У разі істотних перекосів попиту і пропозиції на торгах — можна буде очікувати виходу НБУ з відповідною інтервенцією. Спроби подальшої гри «на підвищення» продовжаться.
Дивіться також: Який загальний борг України та чому ми купуємо електроенергію за кордоном. Прогноз курсу валют
Але є й позитивна новина для гривні. Частина великих продавців перед трьома майбутніми вихідними і закінченням місяця та кварталу — явно потребує гривні для закриття своїх розрахунків на звітну дату. Спостерігаючи за ростом котирувань, вони зовсім не проти продати валюту на піку і тому поступово почнуть продавати частину своїх валютних ресурсів.
Це підстрахує гривню в найнапруженіші періоди і навіть частково може знизити котирування в моменти ситуативного виходу на міжбанк подібних продавців. Серед них є як великі держкомпанії, так і місцеві клієнти. Їхня «прив'язка» до швидкого закінчення місяця змусить ці компанії дедалі частіше з'являтися на торгах з продажем валюти.
За нашими прогнозами, статистика торгів у четвер буде в межах $120−145 млн при здійсненні від 430 до 540 угод.
Котирування міжбанку, за розрахунками «Мінфіну», 24 червня будуть у межах: долар — коридор 27,15−27,47 грн, євро — коридор 32,35−32,80 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків перебуватимуть у межах:
Долар: коридор покупок і продажів 27,10−27,55 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній у межах 15−20 коп., а в касах банків — до 25 коп.
Євро: в банках коридор від 32,20 до 32,80 грн при спреді до 30 коп., а в обмінниках фінкомпаній — у межах більш вузького коридору 32,35−32,75 грн при спреді до 20−25 коп.
Котирування готівкового валютного ринку на 10-ту ранку:
Курс долара в банках: прийом 27,15−27,31 грн і продаж 27,35−27,55 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,20−27,27 грн і продаж 27,33−27,40 грн.
Хочете знати про валюту більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі