► Підписуйтеся на сторінку «Мінфіну» на фейсбуці:
головні фінансові новини
Ключові тренди розвитку
Представники Ericsson відзначили, що на даний момент понад 160 постачальників послуг зв'язку вже вивели на ринок послуги, пов'язані з 5G-мережами. А технологічні компанії за останні півтора року анонсували більше 300 моделей смартфонів і планшетів з підтримкою 5G. Ці фактори, вважають в Ericsson, призведуть до підключення 580 млн осіб до 5G до кінця 2021 року. Для порівняння: на кінець минулого року аналітики зареєстрували 220 млн підключених користувачів.
Аналітики Ericsson пов'язують поширення бездротових мереж з популяризацією віддаленої роботи на фоні пандемії.
«Оскільки країни по всьому світу стикаються з різними фазами пандемії covid-19, стає ясно, що технології і, зокрема, можливості віддаленого підключення дедалі більшою мірою підтримують багато аспектів нашого повсякденного життя», — пояснили в компанії.
Читайте також: Казахстан, Гаїті, США, Європа: як українські ІТ підкорюють світ
Щодо розподілу 5G за видами пристроїв, то в другій половині десятиліття число 5G-смартфонів, ноутбуків і планшетів досягне 7,7 млрд — проти нинішніх 6 млрд.
До цього моменту понад 88% мобільних гаджетів підтримуватимуть 5G.
Регіональний зріз
Ключовий момент у розгортанні 5G-технологій, з точки зору Ericsson, — це швидкість реалізації та захоплення ринку за допомогою бездротових мереж за регіональною ознакою. Якщо зараз країни Азії, включаючи Китай і Південну Корею, однозначно лідирують у цьому процесі, то в найближчому майбутньому баланс сил зміниться.
В 2026 році прискориться Північна Америка, яка обійде Азію та отримає найвищу частку підписок у галузі 5G — до 84% від загального числа американських користувачів, вважають в Ericsson.
За США йдуть країни Перської затоки — насамперед Саудівська Аравія. Близько 73% місцевих користувачів стільникових мереж будуть підключені до 5G протягом п'яти років. А в Західній Європі користуватися 5G-мережами будуть близько 69% користувачів.