► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
Обнадійливі цифри
Якщо у 2014 році експорт IT-послуг становив $1,5 млрд, то за підсумками 2020 року — рекордні $5 млрд. Найбільший стрибок зростання зафіксували у 2019 році — тоді експортні надходження від IT збільшилися за рік на 30%.
При цьому кількість інженерів за останні сім років зросла також втричі й у 2021 досягла 213 тис.
Тож, кількість інженерів в Україні збільшується майже на 20% на рік. Але потреба у кваліфікованих кадрах — більш ніж на 30%. І ця цифра зростає.
Зараз один IT-фахівець приносить в економіку країни понад $22 тис. у вигляді експорту від IT-послуг.
Це говорить про те, що розвиток IT та економіки України пов’язаний зі зростанням кваліфікованих інженерів, зазначають аналітики.
Читайте також: Казахстан, Гаїті, США, Європа: як українські IT підкорюють світ
Контекст
- Згідно зі статистикою анонімної платформи пошуку роботи в IT Djinni, з початку 2021 року кількість вакансій вперше перевищила кількість кандидатів. У травні на платформі було відкрито близько 20 тис. позицій, а претендентів — трохи більше ніж 16 тис. Для дослідження компанія використовувала внутрішню статистику і дані з відкритих джерел, таких як BRDO, Djinni та ін.
- Кожен п’ятий випускник IT-спеціальностей закінчив один з трьох провідних профільних вишів країни — Київський політехнічний інститут (НТУУ КПІ ім. І. Сікорського), НУ «Львівська політехніка» або Харківський національний університет радіоелектроніки (ХНУРЕ).