Валютний попит
За його словами, протягом минулого тижня на міжбанківському валютному ринку спостерігалося сутт'єве (близько $ 43 млн в середньому за день) перевага пропозиції іноземної валюти над попитом, що зумовило зміцнення курсу гривні на 0,8% - до 27 грн/$ 1.
«Збільшенню пропозиції іноземної валюти на ринку сприяли високі ціни на основні товари українського експорту — сільськогосподарську продукцію, залізну руду і сталь, а також збільшення попиту нерезидентів на державні цінні папери України», — зазначив Данилишин.
Читайте також: Міжнародні резерви України зросли до $28 мільярдів
З метою згладжування функціонування валютного ринку, додав глава Ради НБУ, регулятор вперше за останні 2 місяці застосував валютні інтервенції, викупивши з ринку $375 млн.
«Загальна чисте сальдо валютних інтервенцій з початку 2021 року збільшилося до $ 655 млн, що з урахуванням позик уряду в іноземній валюті дозволило збільшити міжнародні резерви НБУ до $28 млрд», — пояснив Данилишин.
Нагадаємо
Міжнародні резерви Національного банку України до 15 березня становили $27,8 млрд у порівнянні з $28,54 млрд на початок місяця.
Чисті валютні резерви НБУ (без урахування запозичених коштів) на початок березня складали $17,63 млрд (на початок лютого — $17,80 млрд, на початок січня — 18,1 млрд).
На початок 2021 року міжнародні резерви України становили $29,1 млрд, чисті міжнародні резерви — $18,1 млрд. Збільшити міжнародні резерви на 15% ($3,8 млрд) в кризовий рік Національному банку вдалося за рахунок послідовної політики на валютному ринку, а також підвищення вартості фінансових інструментів внаслідок зміни ринкової вартості і курсів валют на $2,3 млрд.
У 2019 міжнародні резерви України зросли на 22% — до $ 25,3 млрд, досягнувши семирічного максимуму.
Читайте також: У 2020 році міжнародні резерви України зросли до восьмирічного максимуму — НБУ