► Підписуйтеся на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
Що продається насправді
Переможець аукціону отримає доступ до файлів, що містять 9 555 рядків коду, лист від Бернерса-Лі про процес його створення, 30-хвилинну анімовану візуалізацію написання коду та цифровий постер із зображенням коду і підписом автора.
Бернерс-Лі звернувся до представників Sotheby’s з ідеєю продати код у квітні 2021 року. «Ми вирішили, що вихідні файли ляжуть в основу, а потім додали додаткові елементи до лота, щоб допомогти охочим зрозуміти, що вони можуть купити», — пояснила керівник відділу науки та попкультури Sotheby’s Кассандра Хаттон.
Зробіть внесок до Simple Invest та отримайте 20% річних у гривні
Профіль лота
Торги пройдуть з 23 до 30 червня.
Стартова ціна лота становитиме $1 тис.
Вторговані гроші підуть на ініціативи, підтримувані Тімом Бернерс-Лі та його дружиною Розмарі Лейт, зазначає аукціонний будинок.
Це перший випадок, коли Бернерс-Лі отримає гроші за свій винахід безпосередньо, зазначає Financial Times. Написаний ним вихідний код не був запатентований. Європейська лабораторія з ядерних досліджень ЦЕРН у Швейцарії, де Бернерс-Лі працював у момент створення технології, зробила розробку надбанням громадськості.
Читайте також: Телемедицина: вигідна інвестиція у медичний стартап в умовах пандемії
Контекст
- Бум NFT припав на початок 2021 року, коли один із найбільших аукціонних будинків Christie’s виставив на торги перший цифровий твір мистецтва. Гігантський колаж під назвою Everydays: The First 5000 Days американського художника Майка Вінкельмана тоді продали за $69 млн.
- У лютому художник Кріс Торрес продав гіфку з Nyan Cat майже за $600 тис., а в березні засновник Twitter Джек Дорсі отримав за NFT свого першого твіту $2,9 млн. Того ж місяця картину Бенксі купили за $95 тис., а потім спалили в прямому ефірі, щоб випустити NFT.