Крипта під контролем
Голова відомства зажадав посилити регулювання. В іншому випадку криптовалюта може сприяти незаконній діяльності і підірвати здатність центробанків проводити грошово-кредитну політику, вважає чиновник.
«Якщо на європейському рівні потрібно дуже багато часу, щоб знайти рішення, Італії доведеться ухвалити свої власні заходи», — заявив Савона.
За словами Савона, зараз в обігу перебувають близько 4−5 тисяч монет різної криптовалюти, які ніяк не відслідковуються і не регулюються.
Глава Consob зізнався, що його це турбує.
Читайте також: Італійські банки починають експерименти з цифровим євро
Передісторія
У 2016 році влада країни запропонували законопроєкт, що передбачає оподаткування компаній, діяльність яких пов'язана з біткоїном і іншими криптовалютами.
У 2018 році Мінфін Італії розробив правила регулювання індустрії. Документ передбачав обов'язкову реєстрацію криптовалютних компаній і розглядав цифрові активи як засіб обміну на товари і послуги.
Нагадаємо, в червні 2021 року директор Бюро економічного аналізу при Міністерстві економіки Нідерландів Пітер Хасекамп закликав заборонити біткоїн. Чиновник згадав питання безпеки і ризики шахрайства.
Читайте також: NFT і мем-валюти виявляться під забороною в Таїланді
Пізніше міністр фінансів країни Вопке Хукстра заявив, що влада повинна регулювати цифрові активи, оскільки обмеження тільки нашкодять.