►Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
Вирішальний крок ЄС
За словами двох топменеджерів провідних установ, до продажу залучені BNP Paribas, DZ Bank, HSBC, IMI-Intesa Sanpaolo та Morgan Stanley як соменеджери дебютної угоди. Також Danske Bank та Santander виконуватимуть функції співменеджерів угоди.
Продажі 10-річних облігацій розпочнуться у вівторок, 15 червня, та враховуватимуть ринкові умови.
Випуск на 90 млрд євро буде першим із серії випусків бондів на суму 800 млрд євро до 2026 року. Це забезпечить надання грантів і позик державам — членам Євросоюзу і дасть змогу перетворити ЄС на провідного європейського позичальника.
ЄС заявив, що розраховує випустити облігації на 80 млрд євро цьогоріч.
Після інавгураційної угоди ЄС продасть ще два випуски облігацій шляхом синдикації до кінця липня. Це означає, що Євросоюз як позичальник розмістить свої бонди безпосередньо у кінцевих інвесторів.
Згодом ЄС планує запровадити законопроєкт щодо короткострокових запозичень, який буде розміщено з вересня на аукціоні, що є поширенішим способом залучення запозичень.
Читайте також: Літня школа трейдингу: вчимося заробляти на коливаннях валютних пар
Хто та скільки може отримати
Деякі країни-члени ЄС вже зазначили, яку фінансову підтримку вони, можливо, отримають у результаті угоди щодо фонду відновлення «ЄС наступного покоління», повідомляє Guardian.
- Італія буде одним з найбільших бенефіціарів фонду, оскільки це одна з найбільш постраждалих країн Європи. Тодішній прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте заявив, що Італія отримає 210 млрд євро. З них 81 млрд євро країна отримає грантами, а 127 млрд євро — кредитами.
- Іспанія також отримає одну з найбільших сум — 140 млрд євро. Більшу частину допомоги буде надано грантами — 72,7 млрд євро, а решту країна одержить у вигляді кредитів.
- У Греції заявили, що країні буде виділено 72 млрд євро. Там не зазначили детально, яка частка цього буде надана саме в грантах.
- Франція отримає 40 млрд євро субсидій у рамках пакету ЄС.
ОВДП онлайн від ICU Trade: 10,5% в грн, 3% — в доларах США
Контекст
У липні 2020 року лідери ЄС домовилися про спеціальний план відновлення ЄС після кризи, спричиненої covid-19, обсяг якого складав 750 млрд євро. Місяць тому обсяг запозичень було збільшено до 800 млрд євро. Ці кошти підуть на допомогу та інвестиції у перспективні галузі в європейських країнах. Таким чином планується пом’якшити наслідки наймасштабнішої рецесії в історії ЄС.
Це важлива економічна відповідь для відновлення економіки ЄС. Країни півдня Європи, які були вимушені закритися внаслідок пандемії, втратили велику частину своєї економіки — туристичну сферу.
До того ж, це важлива політична відповідь блоку для відновлення єдності. На початку 2020 року Британія офіційно залишила ЄС, а більшість країн ЄС опинилися сам на сам унаслідок пандемії.