Що по чому
Станом на 18:12 за київським часом вартість ф'ючерсу на Brent з поставкою в серпні зросла на 0,79% — до $73,09 за барель. Буквально через кілька хвилин вона відкотилася до позначки $72,96 за барель.
► Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
У свою чергу, липневі ф'ючерси на нафту марки WTI торгуються на рівні 71,19 долара за барель.
Дивіться також: Ціни на нафту лихоманить, чи подешевшає бензин в Україні. Навіщо Маск зливає біткоїн. Прогноз курсу
Рішення ОПЕК +
Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК +) і її союзники у вівторок, 1 червня, заявили, що будуть дотримуватися узгоджених обмежень на поставки.
Ціна нафти Brent може зрости за тиждень більш ніж на 3,2%, а нафти WTI — на 5%. Це вже другий тиждень поспіль спостерігається зростання по обом контрактам.
«Після значних сумнів Brent, схоже, знайшов новий рівень в більш ніж $70, — сказав Стівен Бреннок, нафтової брокер PVM. — Літо і відновлення світової економіки залишається бичачим для попиту на нафту в другій половині року».
Нафта збільшила приріст після того, як показники США засвідчили, що в минулому місяці кількість заробітних плат на несільськогосподарських підприємствах зросла на 559 тис. робочих місць. Американський долар ослаб після звіту, зробивши нафту дешевше для власників інших валют і надаючи підтримку цінам на нафту.
Читайте також: Нафта дорожчає на очікуваннях зустрічі ОПЕК +
Тим часом видобуток нафти в США, ймовірно, буде рости повільніше, ніж очікувалося, оскільки виробники сланцю додали лише обмежену кількість установок для збільшення виробництва, вирішивши натомість вимагати підвищення цін і прибутку.
Вплив пандемії
Дисципліна поставок ОПЕК + і відновлення попиту на нафту спростували стурбованість через нерівномірне поширення вакцинації проти covid-19 по всьому світу.
«Ціни на нафту зростають завдяки явним ознаками стійкого відновлення попиту», — заявив Commerzbank.