Цифрове золото без цінності
У своїй статті чиновник перерахував низку причин, згідно із якими влада повинна визнати першу криптовалюту незаконною. На його думку, у цифрового золота немає внутрішньої цінності, а сама монета не виконує жодну з трьох функцій грошей: одиниці обліку, платіжного засобу і засобу накопичення.
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні новини крипторинку
Хасекамп згадав питання безпеки, ризики шахрайства та додав, що цифрові активи використовуються у злочинній діяльності. Нідерланди відстають від країн, які взяли заходи для «стримування ажіотажу навколо криптовалюти» в останні роки, йдеться в статті.
Читайте також: Заборона криптовалюти в Туреччині
«Голландські регулятори спробували посилити нагляд за торговельними платформами, але без особливого успіху. Центральне бюро планування вказувало на ризики криптовалютної торгівлі в 2018 році, але вирішило, що в більш строгому регулюванні поки немає необхідності», — зазначив Хасекамп.
Він також згадав закон Грешема, згідно з яким «погані гроші» витісняють з обігу «хороші». За словами чиновника, у випадку з біткоїном він може бути зворотними.
«Криптовалюта не використовується в звичайних трансакціях. Погані гроші виходять з обігу, тому що ніхто більше не хоче їх приймати», -зазначив він.
Хасекамп назвав обвал цифрових активів неминучим і рекомендував владі ускладнити доступ громадян до ринку.
Читайте також: Індія не планує забороняти криптовалюту повністю. Вікно для експериментів залишається
Передісторія
У 2020 році влада Нідерландів зобов'язала постачальників криптовалютних послуг перевіряти вхідні та вихідні трансакції відповідно до закону про санкції.
Місцева біткоїн-біржа Bitonic зажадала від клієнтів підтверджувати кожну адресу для виведення коштів, відправляючи скріншот гаманця або підписане повідомлення.
У січні 2021 року Bitonic подала до суду на центробанк. Платформа заявила, що впровадження розширеного протоколу перевірки порушує існуючі закони про конфіденційність користувачів.
У квітні окружний суд Роттердама наказав регулятору обґрунтувати вимоги, що пред'являються до постачальників криптовалютних послуг.
У травні ЦБ відмовився від жорсткості правил, назвавши їх «недостатньо справедливими».