Нижче на діаграмі показані зміни цього показника за останні 12 місяців.
Валові міжнародні резерви України 01.05.2020−01.05.2021 (млрд доларів США). Джерело: НБУ
Падіння «чистих» міжнародних резервів виявилося істотніше — на 1,27% (до 17,35 млрд доларів США). Зниження відбулося через проведення платежів за зовнішнім боргом України. Воно могло бути більш сильним, якби не зростання на 160 млн доларів вартості активів, які входять в резерви.
«Чисті» міжнародні резерви України 01.05.2020−01.05.2021 (млрд доларів США). Джерело: НБУ
З початку червня Нацбанк активно купує іноземні валюти на міжбанку. Вважаю, що при збереженні такої тенденції міжнародні резерви до кінця червня виростуть. У вересні, коли мають бути найбільші в цьому році виплати за зовнішнім боргом, Україні ці ресурси знадобляться.
У травні був відзначений і зростання споживчої інфляції. Якщо в квітні збільшення даного показника трохи сповільнилося, то минулого місяця був оновлений рекорд останніх 12 місяців. Динаміка цього показника представлена на діаграмі.
Споживча інфляція в Україні 01.06.2020−01.06.2021 (%). Джерело: НБУ
У травні споживча інфляція в річному обчисленні досягла 9,5%.За рік показник помітно зріс. НБУ буде змушений і далі підвищувати облікову ставку для стримування зростання інфляції. Це, в свою чергу, викличе зростання прибутковості ОВДП, що приверне в ці папери нерезидентів. В такому випадку гривня отримає підтримаю, а Нацбанк зможе поповнити свої резерви. При подальшому зміцненні гривні НБУ буде змушений продовжити викуп «надлишку» пропозиції іноземних валют з ринку, щоб зупинити посилення національної валюти по відношенню до євро і долара США.
Аналітик вважає, що на наступному тижні долар США до гривні почне зміцнення до рівня 27,45. Єдина європейська валюта, швидше за все, досягне позначки 33,35.