►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
Нові можливості кредитування
За словами очільника Фонду, торік ФРП першим в Україні запровадив механізм кредитних гарантій, що неабияк допомогли мікро- й малому бізнесу в часи коронакризи. Йдеться про зменшення банківських ризиків, пов’язаних із можливою неплатоспроможністю підприємця, відсутністю у нього застави чи підвищеною ризикованістю господарської діяльності.
«Це — ідеальний інструмент для підприємців, котрі не мають майна для застави, або, наприклад, розмір їх застави не покриває банківських ризиків. Для таких випадків й існують наші гарантії. Йдеться про 50−80% гарантування того, що навіть якщо з інвестиційним проєктом, на втілення якого надано кредит, щось трапиться і позика стане неповоротною, банк не втратить повністю все. Це створює для нього додаткові гарантії повернення грошей. А для багатьох підприємців це — єдина можливість взяти позику», — пояснив Гапон.
Інші державні програми
Виконавчий директор ФРП нагадав, що з нинішнього року в країні працює ще один подібний механізм — державні гарантії на портфельній основі, агентом за яким є Укрексімбанк. Максимальний розмір кредиту, який можна отримати за цією програмою — 100 млн грн, максимальний термін кредитування — 10 років.
«Безумовно, цей інструмент суттєво позначиться на обсягах кредитування малого й середнього бізнесу в Україні. Впевнений, що за механізмом кредитних гарантій майбутнє», — підсумував Гапон.
Читайте також: КОКО КЕШ від Forward Bank: кредит готівкою на будь-які цілі та потреби
Від моменту старту Державної програми «Доступні кредити 5−7−9%» уповноважені банки видали 17629 кредитів загальною сумою 45,9 млрд грн.
З них:
- 18,367 млрд грн були видані як рефінансування попередньо отриманих кредитів;
- 5,89 млрд грн підприємці отримали на інвестиційні цілі;
- 21,686 млрд грн як антикризові кредити.
За останній тиждень уповноважені банки видали 592 кредитів загальною сумою 1,9 млрд грн.
Станом на 7 червня п. р. уповноваженими банками з виконання Державної програми «Доступна іпотека 7%» підписано 386 кредитних договорів загальною сумою 326,04 млн грн, при цьому як на первинному (23,98%), так і вторинному (76,02%) ринках.
Уповноваженими банками наразі розглядаються 706 заявок на участь у програмі загальною сумою 621,4 млн грн, з яких 20,37% становить первинний ринок і 79,63% - вторинний.
У Програмі задіяно 22 регіони, у тому числі столиця. Відповідно до наданих громадянами заявок на отримання кредитів найактивнішими регіонами на минулому тижні були:
- Київ (37%);
- Київська область (28,6%);
- Харківська область (6,6%);
- Львівська область (5,2%);
- Рівненська область (4,3%).
Контекст
Торік Німецько-Український фонд, який працював у нашій країні майже два з половиною десятиліття, переформатували у Фонд розвитку підприємництва (ФРП). Основним поштовхом до цього стала ініціатива президента та уряду із започаткування Державної програми «Доступні кредити 5−7−9%».
Фонд став агентом держави у втіленні проєктів з підтримки фінансування малого бізнесу в Україні. Задля цього розпорядженням Кабінету Міністрів Німецько-Український фонд передали в управління уряду України в особі Міністерства фінансів. У січні 2020-го було зареєстровано нову редакцію статуту ФРП й він запрацював у новому статусі.