Прийняття біткоїнів до оплати стане обов'язковим в країні, пише РБК. «Мінфін» вибрав головне, як це вплине на цифрові активи і які країни можуть найближчим часом взяти приклад з Сальвадору.
Навіщо це Сальвадору
Після присвоєння статусу платіжного засобу біткоїну в Сальвадорі головна криптовалюта зросла на 5%, а її капіталізація збільшилася до $643, за даними CoinGecko. На 12:00 вартість біткоїна на криптобіржі Binance становила $34,1 тис.
Сам Сальвадор не має жодної ваги для крипторинку, в країні немає навіть власної національної валюти, а всі розрахунки здійснюються в доларах, зазначив керівник аналітичного департаменту AMarkets Артем Дєєв. На його думку, країна вирішила прийняти біткоїн як платіжний засіб, так як це допоможе мігрантам переказувати гроші своїм сім'ям у Сальвадорі.
«Вся економіка цієї країни на 70% залежить саме від таких грошових дотацій від мігрантів, які виїхали на заробітки в інші країни», — додав аналітик.
Тому глобально для крипторинку рішення влади Сальвадора не має жодного значення — вважає Артем Дєєв. Набагато важливіше, за його словами, заяви влади тих країн, які мають намір боротися з цифровими активами або жорстко їх регулювати. Експерт нагадав про заяву колишнього президента США Дональда Трампа, який назвав біткоїн шахрайством, а також закликав американську владу «дуже жорстко» регулювати обіг цифрових активів на території країни.
Читайте також: Що буде з доларом, коли з'явиться його цифровий аналог
Хто далі візьме естафету
Прийняття біткоїна як платіжного засобу в Сальвадорі — історична віха, яка знаменує визнання біткоїна як інструмента для передачі вартості з боку не просто роздрібних чи інституційних користувачів, а національних регуляторів, — підкреслив директор сервісу обміну криптовалют Alfacash Микита Сошніков.
На його думку, приклад Сальвадора можуть наслідувати й інші країни, які відрізняє висока залежність від переказів емігрантів, гіперінфляція національної валюти, економічна нестабільність або санкційні обмеження, накладені США і Європою.
Інші країни з категорії найбідніших можуть піти на подібний крок, але для цифрових активів це також має дуже невелике значення, оскільки велика частина інвесторів і трейдерів зосереджена в США, розвинених країнах ЄС і державах Азії, — додав Артем Дєєв.
За два дні до прийняття біткоїна засобом платежу в Сальвадорі, про необхідність такого кроку заявив і панамський конгресмен Габріель Сільва. Він закликав владу Панами підтримати криптовалюту, щоб країна могла стати центром технологій і підприємництва. За словами Сільви, Національна асамблея Панами вже працює над відповідним законопроєктом.
Схожу заяву зробив і парагвайський конгресмен Карлітос Рейала. Він натякнув, що незабаром буде оголошено про підтримку Парагваєм криптовалюти на державному рівні.
Читайте також: Кремнієва долина робить ставку на криптовалютні проєкти
Що це означає для інвесторів
На Reddit з'явилося повідомлення про те, що прийняття біткоїна як платіжного засобу в Сальвадорі може негативно відбитися на власниках монети в сфері оподаткування, оскільки Податкове управління США (IRS) тепер зможе розглядати біткоїн як іноземну валюту.
Колишній старший радник IRS Роджер Браун стверджує, що, якщо таке станеться, то будь-який прибуток від торгівлі або інвестицій матиме «звичайний» податковий характер, пише Decrypt. Наразі відносно криптовалюти діє нижча відсоткова ставка на приріст капіталу для активів, які перебувають у власності більше року.
У березні 2014 року IRS випустило повідомлення про те, що криптовалюта є власністю, а не валютою для цілей федерального податку на дохід США. За словами Брауна, така позиція пояснювалася, в тому числі і тим, що цифрові валюти не є законним платіжним засобом в жодній країні світу, а після рішення влади Сальвадора виникають передумови для того, щоб IRS позначила їх як валюту.
Сам Браун, проте, не вважає, що Податкове управління США вноситиме будь-які зміни в податкові правила для біткоїна тільки через те, що монету визнали законним засобом платежу в Сальвадорі.
Незважаючи на важливість цього рішення, Сальвадор не перебуває на рівні Європейського союзу або іншої великої економіки, пояснив Браун. У той же час він не виключив, що в майбутньому IRS може переглянути податкові правила щодо головної криптовалюти, якщо й інші країни почнуть використовувати ту як засіб платежу.