► Підписуйтеся на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
Недоступними були і сторінки великих ЗМІ - The Guardian, The New York Times, BBC, CNN та Financial Times. Проблеми фіксувалися у безлічі інших сайтів, в тому числі у платформи Robinhood.
Крім того, не працював і портал британського уряду — GOV.UK.
Одна з версій — проблеми CDN-провайдера Fastly.
Що сталося
За попередніми даними, проблема пов'язана з Fastly, американським хмарним провайдером, до якого прив'язані більшість сайтів, що стали недоступними.
Зараз здається, що проблему локалізували, проте окремі сайти в Європі і США й досі не працюють.
Згодом провайдер зробив офіційну заяву: «Ми ідентифікували сервісну конфігурацію, яка запустила глобальний збій наших POPs (points of presence), і заблокували її. Наша глобальна мережа відновлюється», — йдеться в заяві.
У Fastly пояснюють збій проблемами в роботі глобальної мережі доставки контенту (CDN).
Читайте також: В Ethereum відбувся хардфорк. У мережі зафіксували збій
Контекст
Як пояснює кореспондент ВВС Андрій Захаров, у звичайному режимі контент із сайту на комп'ютер або смартфон користувача доставляється у такий спосіб: користувач відправляє запит на сайт, коли, наприклад, хоче відкрити якусь сторінку. Фізично цей запит потрапляє на сервер, де зберігаються дані. А звідти у відповідь надходять дані, і сайт «завантажується».
CDN-провайдери зберігають у себе популярні сторінки і сайти, щоб прискорити обмін даними між користувачами і серверами. Вони «розумно» обробляють запит і спрямовують його не на головний сервер, де зберігаються дані, а на найближчий, куди була завантажена їх копія.
Цей випадок змусив оглядачів вчергове порушити питання, чи розумно концентрувати інтернетну інфраструктуру всього у декількох компаній, адже це означає, що коли у них виникають проблеми, це зачіпає багатьох.
Читайте також: Казахстан, Гаїті, США, Європа: як українські IT підкорюють світ