► Підписуйтеся на сторінку «Мінфіну» на фейсбуці:
головні фінансові новини
Позиція Новограца
На думку мільярдера, цифрове золото використовуватиметься як засіб заощадження та інвестиційний актив. Однак, за словами Новограца, «біткоїн не придатний для платежів. Система для цього дійсно не пристосована. Вона недостатньо швидка для тисяч і тисяч трансакцій», — пояснив він.
Новограц підкреслив, що інструменти заощадження є «соціальними конструктами», а біткоїн — найпоширеніший з них після долара США. За його словами, в цьому криється інвестиційна привабливість першої криптовалюти. «Він [біткоїн] має цінність, тому що ми в це віримо. Ніколи не існувало більш успішного бренду, створеного спільнотою за 12 років», — додав інвестор.
Мільярдер зазначив, що поточна макроекономічна ситуація немов «спеціально створена» для володіння цифровим золотом — цьому сприяють заходи підтримки, яких вживає влада різних держав.
На конференції Bitcoin 2021 Новограц заявив, що «вкрай оптимістично» налаштований щодо інституційного прийняття першої криптовалюти.
«Ми переконали світ, що біткоїн — прекрасна альтернатива золоту. Це інструмент заощадження, який можна використовувати в будь-якій країні, щоб хеджувати ризики фіата. Терпіння — шлях до успіху. Революції не трапляються відразу. Нашу роботу не буде виконано доти, допоки біткоїн-гаманець не з'явиться у кожної людини на Землі», — сказав він.
Читайте також: Південнокорейські інвестори звітуватимуть по криптовалютних рахунках за кордоном
Раніше
У березні 2021 року мільярдер заявив, що капіталізація першої криптовалюти неминуче досягне і перевищить показник золота. Він також визнав колишній прогноз ціни біткоїна в $60 тис. занадто консервативним.
Виконавчий голова Mastercard Енн Кейрнс заявила, що біткоїн не поводиться як платіжний інструмент — він вкрай волатильний і на трансакцію йде дуже багато часу. На її думку, як клас активів перша криптовалюта ближче до золота.