Динаміка цього показника за останні 12 місяців представлена на діаграмі нижче.
Валютні інтервенції НБУ 06.2020- 05.2021 (млрд грн). Джерело: НБУ
З вересня минулого року регулятор намагається виходити на міжбанк лише з покупками іноземних валют. Це викликано прагненням НБУ наростити «чисті» міжнародні резерви, які використовуються Кабміном для погашення зовнішніх боргів України. Минулого місяця Нацбанк зовсім не виходив на міжбанк, хоча спостерігалися істотні коливання валютних курсів. З початку червня НБУ встиг купити пориблизно 40 млн доларів США.
Одними з основних джерел валютних надходжень в Україну є приватні перекази трудових мігрантів. За даними Нацбанку, в квітні даний показник виріс на 26,36% відносного аналогічного періоду 2020 року та склав 1,09 млрд доларів США. Це більше, ніж обсяги експорту чорних металів за аналогічний період поточного року (1,05 млрд доларів США). Нижче дана динаміка цих перекладів з початку року в порівнянні з аналогічним періодом минулого.
Динаміка приватних грошових переказів в Україну 01- 04 2020/2021 (млрд доларів США).Джерело: НБУ
А загалом з початку року трудові мігранти перевели в Україну 3,99 млрд доларів США, що на 6,96% більше, ніж за аналогічний період 2020 року. Якщо подібні темпи зростання збережуться, то за підсумками 2021 року цей показник може скласти 12,72 млрд доларів США. Як видно з діаграми, суттєве зростання обсягів переказів почався в березні поточного року.
На поточному тижні динаміка валютних курсів на міжбанку буде залежати від позиції нерезидентів на аукціоні Мінфіну з розміщення ОВДП та валютних інтервенцій НБУ. Регулятор почав виходити на ринок з покупками іноземних валют, тим самим подаючи сигнал про небажаність подальшого зміцнення національної валюти. Аналітик вважає, що на поточному тижні долар США до гривні почне зміцнення до рівня 27,55. Єдина європейська валюта, швидше за все, досягне позначки 33,45.