►Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
Суть законопроєкту
Документ передбачає не поширювати на фізичних осіб, які подали одноразову добровільну декларацію, норму закону «Про валюту і валютні операції», за якою до осіб, які до дня набуття чинності цим законом порушили вимоги Декрету Кабінету Міністрів «Про систему валютного регулювання і валютного контролю», указу президента від 27 червня 1999 року № 734/99 та інших нормативно-правових актів Нацбанку з питань валютного регулювання та контролю, застосовується відповідальність, що діяла на день вчинення таких порушень.
За відповідний законопроєкт «Про валюту і валютні операції» у зв'язку із внесенням змін до Податкового кодексу України проголосували 255 депутатів.
Ухвалення закону сприятиме забезпеченню передумов для проведення одноразового добровільного декларування фізичними особами належних ним активів, що дасть змогу створити стимули для виведення з тіні доходів, прихованих від оподаткування.
Читайте також: Рада зробила перший крок. Депутати підтримали пакет законопроєктів про податкову амністію
Які активи не потребують декларування
Відповідно до чинного законодавства не потребують декларування та вважається, що податки повною мірою були сплачені фізичними особами з таких активів:
- активи, вартістю до 400 тис. грн (за законопроєктом № 5153−2 — до 1 млн грн), окрім тих, про які йдеться нижче;
- нерухомість чи майнові права на неї (квартира площею до 120 кв. м; житловий будинок площею до 240 кв. м чи незавершене будівництво, за умови права власності на земельну ділянку на момент закінчення строку декларування);
- нежитлова нерухомість (в тому числі незавершена) некомерційного призначення до 60 кв. м;
- земельні ділянки у межах нормативів безоплатної приватизації;
- один транспортний засіб, що є в реєстрі ТЗ (за деякими винятками).