Ключові тенденції
Шмигаль зазначив, що зростання промисловості у квітні через ефект низької бази прискорилося до 13% проти квітня 2020 року. Найшвидше зростання спостерігається в хімічній промисловості, а також у виробництві меблів. Машинобудування за 4 місяці зросло на 6,5%. За перші чотири місяці цього року роздрібна торгівля зросла на 14% порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Зростання споживання корелюється із фактором зростання середніх зарплат в країні. Так, середня номінальна зарплата українців за квітень 2021 року була на 30% більшою за ту, яку вони отримали за квітень 2020 року. Якщо враховувати інфляцію, то зарплати за рік зросли на 20%.
Читайте також: Українська економіка різко зросте у другому кварталі 2021 року — Reuters
Фінансові результати українських підприємств в І кварталі 2021 року — одні з найкращих за останні 5 років. Фінансовий результат великих та середніх підприємств до оподаткування склав 166 млрд грн прибутку порівняно з 4,9 млрд грн збитку за аналогічний період минулого року. Частка збиткових підприємств скоротилася до 27,8% від загального числа наявних великих і середніх компаній (це найнижчий показник в І кварталі за останні 5 років).
Експорт української продукції за перші 4 місяці цього року зріс на майже 20%. У першому кварталі 2021 року основні ринки для наших товарів — це КНР (14,2% від всього експорту), Польща (7,6%), Туреччина (6,4%). За останній час відкрито 8 нових ринків, зокрема в країни Африки та Південної Америки. Відбувається постійна підтримка експортерів через нові державні продукти та формати.
«Ми постійно працюємо, щоб український бізнес міг завоювати нові ринки. Так, цього тижня уряд затвердив програму для будівництва інспекційних постів на кордонах, а також для розробки системи, завдяки якій українські фермери зможуть легко дізнатися вимоги до своєї продукції на будь-якому іноземному ринку. Ця програма спрямована на поліпшення доступу українських малих та середніх аграріїв на світові ринки. Крім того, нові інспекційні пости будуть обладнані сучасною технікою, і це сприятиме посиленню захисту нашого ринку від неякісних продуктів», — зазначив Шмигаль.
Зробіть внесок до Simple Invest та отримайте 20% річних у гривні
Прем'єр підкреслив, що ринок землі має почати працювати вже через місяць. Уряд продовжує активно готуватися до його запуску та ухвалює необхідні документи для створення якісної інфраструктури. «На останньому засіданні уряду затвердили Порядок функціонування Національної інфраструктури геопросторових даних. Тепер кожен громадянин зможе побачити всю інформацію про земельні ділянки, будівлі, інфраструктуру», — підкреслив Шмигаль. Це новий рівень відкритості та дуже важливий аспект для ефективної роботи ринку землі, додав він: «Портал вже почав працювати як пілотний проєкт і буде активно наповнюватися інформацією від територіальних громад».
Бажаєте знати про фінанси та інвестиції більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі.