Що це означає
Швейцарія може переглянути систему, в межах якої високопоставлені банкіри були «переважно недоторканними», відзначає агентство.
► Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуці: головні фінансові новини
«Директори банків не беруть на себе відповідальність за свої дії, тому що в цьому немає потреби. Немає справжніх санкцій за погане управління», — заявив член парламенту Швейцарії від партії" зелених «Герхард Андрій.
За його словами, скандали за участю Credit Suisse «від Мозамбіку до Greensill» завдають шкоди репутації Швейцарії. Він запропонував провести реформу, яка передбачатиме, що «якщо щось піде не так, менеджер понесе відповідальність».
Читайте також: Credit Suisse оцінив збитки через крах фонду Archegos в $ 4,7 мільярда
Пропозиції Андрія підготовлені за прикладом британської моделі регулювання, яка має на увазі пряму відповідальність топменеджерів фінансової організації за її дії, зазначає Reuters. Швейцарські парламентарі обговорять пропозиції в найближчі дні.
Передісторія
Низка скандалів за участю Credit Suisse також привернула увагу швейцарського регулятора FINMA, якому складно штрафувати банкірів, так як за законом карати можна тільки керівників, які залучені в порушення безпосередньо, відзначає Reuters.
Представник FINMA заявив агентству, що регулятор вітає обговорення «оптимізації питань особистої відповідальності». Інші фінансові центри світу заходять в цих питаннях «значно далі Швейцарії», додав він.
Читайте також: Змова банків і крах Archegos: що запустило розпродаж акцій на $ 30 млрд
Нагадаємо
На початку березня компанія Greensill Capital, яку кредитував Credit Suisse, оголосила про банкрутство. Банк був змушений заморозити $ 10 млрд, а Greensill Capital залишилася винна йому $ 140 млн.
В кінці березня про банкрутство оголосив хедж-фонд Archegos Capital Management, якій Credit Suisse надавав послуги прайм-брокера за операціями з деривативами. У квітні Credit Suisse оцінив свої втрати від краху Archegos в більш ніж $5 млрд.