«Ми повинні використати цей час для винайдення та відбудови американської економіки (…) США не можуть дозволити собі просто повернутися туди, де були до пандемії та економічної кризи», — сказав Байден щодо своїх бюджетних планів.

На що підуть гроші з бюджету США

У проєкті бюджету на 2022 рік адміністрація Байдена заклала два великі інвестиційні проєкти: модернізацію інфраструктури США та програму підтримки сімей.

Спочатку Байден представив багаторічний інфраструктурний пакет у розмірі $2,3 трильйона, але через протидію республіканців його вартість зменшилась до $1,7 трильйона.

Програма підтримки сімей на $1,8 трильйона передбачає фінансування дошкільної та вищої освіти та податкові пільги для сімей.

Читайте також: $6 трлн Байдена і реакція фінринків: яку стратегію обрати інвесторові

Допомога Україні

Адміністрація президента США Джо Байдена запросила на 2022 фінансовий рік $58,5 мільярда на діяльністю Державного департаменту і його цілей, свідчить опублікований американським зовнішньополітичним відомством документ.

Зазначається, що це на 10 відсотків вище, ніж бюджет держдепу в 2021-му фінансовому році.

«Ці ресурси дозволять нам просувати зовнішню політику адміністрації від імені американського народу. Сума також відображає важливість, яку адміністрація визначає для глобального лідерства США і того факту, що дипломатія і розвиток є життєво важливими засобами для просування інтересів США», — йдеться у повідомленні.

Читайте також: Байден змусить відповісти за всі «гріхи» спекулянтів, банкірів і нафтовиків

З цих коштів на допомогу Україні планується виділити $255 мільйонів для посилення її «здатності протистояти російській агресії».

Також планується виділити $6,1 мільярда на фінансову допомогу іноземним державам у військових цілях, зокрема, майже $300 мільйонів країнам Європи і Євразії з метою протидії загрозам з Росії. Пріоритетними одержувачами коштів є Україна, Грузія, Естонія, Латвія і Литва.

Крім того, держдеп просить виділити на навчання іноземних військових $112 мільйонів. З них близько $27 мільйонів пропонується направити до Європи і в Євразію. Пріоритетними одержувачами коштів є Україна, Болгарія, Грузія, Польща, Румунія і Туреччина.

Критика республіканців

Плани Байдена щодо бюджету на 2022 рік призведуть до зростання державного боргу, який може скласти трохи менше 112 відсотків валового внутрішнього продукту.

Утім Байден переконує, що у довгостроковій перспективі рентабельність інвестицій перевищить їхні витрати. Для фінансування своїх планів, президент США хоче збільшити податки для компаній та багатих осіб, що відкидають республіканці.

Тепер Конгрес США має розглянути цей проєкт бюджету країни і схвалити його.