► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
Ключові маркери цифровізації фінансів
Очільник Нацбанку наголосив, що центробанк нещодавно оновив свою інституціональну Стратегію до 2025 року. Одним з її ключових напрямів стали цифрові фінанси як драйвер диджиталізації економіки.
«Ми будемо розвивати інноваційну безготівкову економіку, продовжимо розширювати частку безготівкових розрахунків, підвищувати рівень фінансової інклюзії та забезпечувати кібербезпеку фінансового сектора. Це наші основні завдання», — підкреслив Шевченко.
Він розповів, що оновлення платіжного законодавства — основний пріоритет центробанку. Тож, регулятор очікує на ухвалення парламентом проєкту Закону 4364 «Про платіжні послуги», який здатен повністю оновити та змінити платіжний ландшафт в Україні.
Крім того, цей законопроєкт передбачає впровадження в Україні концепція відкритого банкінгу (Open banking), що стане потужним поштовхом для розвитку фінтеху.
Читайте також: Як SmartID та Приват24 допомагають відцифрувати бізнес
Ще один крок у бік розвитку фінтеху — створення Регуляторної пісочниці НБУ. Фактично йдеться про створення безпечного тестового середовища, в якому фінтех-компанії випробовуватимуть свої ідеї та інноваційні продукти.
Наступний глобальний проєкт — переведення платіжної інфраструктури України на міжнародний стандарт ISO20022. Це надасть банкам та бізнесу нові можливості, здешевить трансакції, підвищить гарантованість їх доставки та безпеку.
Центробанк також продовжує працювати над розвитком дистанційної ідентифікації клієнтів фінустанов, зокрема розвиває Систему BankID НБУ. Зараз онлайн-послуги з використанням системи доступні вже для 99% користувачів платіжних карток, оскільки до неї підключені 34 банки-ідентифікатори (зокрема всі системно важливі банки).