► Підписуйтеся на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
Що очікують від угоди
Домовленість країн Великої сімки стане важливим фактором і передумовою для укладання угоди на офіційних перемовинах Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) в Парижі.
Угода, яка може бути підписана вже 28 травня, призведе до найбільшого за останнє сторіччя струсу у галузі міжнародного корпоративного оподаткування. Воно серйозно обмежує здатність компаній переказувати прибуток до юрисдикцій з низькими податками і забезпечує, щоб американські цифрові гіганти платили більше податків у країнах, де вони заробляють.
Міністри фінансів проведуть онлайн-зустріч у п'ятницю, 28 травня, та особисту зустріч 4 і 5 червня в Лондоні. На цих перемовинах можуть бути узгоджені основні елементи угоди.
Якщо угоду буде ухвалено міністрами фінансів, лідери G7 зможуть офіційно підписати її на саміті у британському графстві Корнуолл, який пройде 11−13 червня.
Читати також: Мінімальна ставка корпоративного податку повинна бути єдиною і складати не менше 15% — Мінфін США
Контекст
Формально G7 не має ролі в процесі розробки системи оподаткування, але США, Японія, Німеччина, Великобританія, Франція, Італія і Канада являє собою потужний блок в різних інших організаціях.
Джерела FT прогнозують, що міжнародну угоду на рівні ОЕСР може бути укладено до жовтня.
Раніше
- Як писав «Мінфін», у травні 2021 року США знизили мінімальну глобальну ставку корпоративного податку з 21% до ефективної ставки в 15%.
Мінфін США запевнили інші країни в серйозності своєї пропозиції дозволити при оподаткуванні прибутку найбільших транснаціональних корпорацій враховувати, де саме були отримані ті чи інші доходи.
- Середня ставка корпоративного податку в світі становить близько 24%. В Європі один з найнижчих регіональних показників — близько 20%.
В Україні ставка корпоративного податку складає 18%. Для українських підприємств, які не є в Україні податковими резидентами, прибуток оподатковується за ставкою 15%.