Деталі
Документ EU Digital COVID Certificate буде цифровим — з QR-кодом. При необхідності його можна отримати і в паперовій формі.
У сертифікаті будуть враховуватися в тому числі щеплення, що не схвалені в ЄС, але є в списку вакцин від ВООЗ (ті, які схвалені до використання в умовах надзвичайної ситуації за процедурою EUL).
Раніше в Європарламенті збиралися обмежитися тільки вакцинами, які отримали зелене світло від Європейського агентства лікарських засобів (EMA): BioNTech / Pfizer (Comirnaty), Moderna, Oxford-AstraZeneca (Vaxzevria) і Johnson & Johnson (Janssen).
У підсумку в ЄС вирішили, що визнають вакцинацію і Oxford-AstraZeneca (вироблену в Індії і Південній Кореї), Covishield і Sinopharm / BIBP.
Читайте також: В Європу туристи поїдуть вже в червні. Але тільки з ковід-паспортами
Рішення ВООЗ по вакцині CoronaVac від китайської компанії Sinovac, яку також використовують в Україні, очікується до кінця місяця.
Крім даних про вакцинацію, такі сертифікати можуть містити дані про імунітет в результаті перенесеної хвороби, або негативний ПЛР-тест.
«Держави-члени повинні утримуватися від накладання додаткових обмежень на поїздки власників такого цифрового сертифікату, якщо вони не є необхідними і пропорційними з точки зору охорони здоров'я населення», — підкреслюють в ЄС.
Проте, кожна держава ЄС буде сама вирішувати, визнавати чи ні сертифікат про щеплення тією чи іншою вакциною.
Читайте також: У МОЗ розповіли, коли запустять «ковідний сертифікат» в Україні
Наприклад, Франція не піде шляхом Греції та не стане вирішувати в'їзд тим, хто щеплений російською вакциною Sputnik V.