► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
«У період пандемії всі зрозуміли важливість можливості проводити безготівкові розрахунки швидко, ефективно і дешево», — прокоментував необхідність змін директор департаменту стратегії та розвитку НБУ Арсен Макарчук.
Стратегія передбачає зниження готівкових розрахунків. Зокрема, якщо наприкінці 2020 року співвідношення готівки до ВВП складало 12,3%, то за підсумками 2024 року цей показник має бути не більше 7,5%.
Також передбачається розширення інфраструктури для приймання електронних платіжних засобів. Наразі кількість таких пристроїв на 1 тис. осіб оцінюється на рівні 9, а на кінець 2024 року їх має бути 15.
Українська карткова система
НБУ готується розвивати національну платіжну систему «Простір». Кількість її банків-емітентів має зрости із нинішніх 25% від загальної кількості банків до щонайменше 70%.
Як повідомляв «Мінфін», на руках у населення знаходиться всього 324 тис. активних платіжних карток національної системи «Простір» із майже 40 млн штук загальної кількості активного пластику. Частка карткових операцій з використанням карток «Простір» у лютому поточного року — всього 0,64%.
Вітчизняний картковий ринок за фактом поділено між двома міжнародними платіжними системами: MasterCard — 25,4 млн активних карт (63%) і Visa — 14,1 млн (36%).
Читайте також: НБУ домовився з Visa та Mastercard про зниження міжбанківських комісій