«За» законопроєкт проголосувало 272 народних депутата.
Що говориться в законопроєкті
Ухвалення даного законопроєкту необхідно для завершення земельної реформи.
Згідно з документом, купівля-продаж земельних ділянок державної та комунальної власності буде проходити виключно онлайн. Реєструватися і брати участь в аукціонах дозволено незалежно від місця знаходження учасника.
Читайте також: 10 висновків із закону про ринок землі. Що нас чекає
Крім цього, продаж і передача в користування земельних ділянок через електронні торги забезпечить прозорість процедур, оскільки суб'єктивний вплив на земельні торги буде мінімізовано і замінено автоматичними діями електронної системи.
Брати участь в земельних аукціонах зможуть не менше двох осіб. Торги проходитимуть в три раунди. За один раунд можна зробити одне підвищення ціни.
Мінімальний крок ціни — 1% від стартової вартості лота. Гарантійний внесок становить 30% від стартової ціни ділянки.
Нагадаємо
Верховна Рада ухвалила зазначений законопроєкт в першому читанні ще в листопаді 2019 року, він є частиною пакету змін до законодавства, необхідних для запуску ринку землі з 1 липня 2021 року.
Читайте також: Референдум щодо продажу землі іноземцям буде проведено протягом 3 років — міністр АПК
Верховна Рада в ніч з 30 на 31 березня 2020 року скасувала мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення з 1 липня 2021 року.
Мораторій на продаж землі діяв в Україні з 2001 року. Спочатку його продовжили до 2005 року. Потім мораторій продовжували щорічно на 1 рік. Останній раз мораторій на продаж землі продовжили до кінця 2019 року.