Як працює схема
Починається з того, що шахрай зв'язується через Viber, Whatsap або Telegram з продавцем і цікавиться товаром.
Обіцяє оплатити товар через популярний сервіс кур'єрської доставки і тут же надсилає номер торгово-транспортної накладної (ТТН) і посилання на сайт транспортного оператора, де її можна перевірити.
Більшість опитаних інтернет-торговців звикли, що ТТН видається відправнику посилки в момент її оформлення, а вже потім вони пересилають цей номер покупцеві.
Читайте також: Нова пошта призупинила сервіс безпечних онлайн-покупок. Причина — схеми шахраїв
Однак шахраї наполегливо запевняють, що транспортний оператор видає їм номер накладної після інтернет-оплати на користь продавця. Після цього, нібито, продавець повинен відправити посилку, використовуючи повчання від покупця ТТН.
Але на практиці до відправки справа навіть не доходить. Шахраї надсилають сторінку, яка копіює офіційний сайт популярного перевізника, хоча і знаходиться на «лівому» домені. На ній продавець може перевірити свій номер накладної. Там же розташована кнопка «отримати гроші».
Крадіжка грошей з карток
Якщо натиснути на кнопку, то сайт запропонує «прив'язати» банківську картку. У процесі такої прив'язки користувач вкаже номер картки, термін її дії та код безпеки. Все це дасть шахраям доступ до коштів на картці жертви.
Дивіться також: В кіберполіції роз'яснили, як убезпечити онлайн-покупки
Читайте також: Якщо ви отримали лист від Нової Пошти, не відчиняйте його. розповідаємо чому