►Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини за часів пандемії
На чому наголосила глава ЄК
«Ми повинні зробити можливими поїздки в Євросоюз і всередині нього. Я рада повідомити, що юридична і технічна підготовка для запуску системи сертифікатів мандрівника ЄС, сертифікатів про вакцинацію триває повним ходом, тож, вона може почати працювати вже в червні», — зазначила фон дер Ляєн.
За її словами, політичної угоди про запуск такої системи може бути досягнуто ще до кінця травня. І це зробить можливими подорожі для тих, хто зможе представити «нефальсифіковані докази» того, що вони:
- або перехворіли на covid-19 і мають до інфекції антитіла;
- або вакцинувалися;
- або не заражені covid-19, що підтверджується негативним, взаємовизнаним тестом.
«Ми хочемо для всіх європейців безпечного і приємного літа» — Урсула фон дер Ляєн
Ідею про запровадження ковід-паспортів раніше підтримали міністри туризму країн «Великої двадцятки» (G20). Один з них, глава Мінтуризму Італії Массімо Гаравалья, заявив, що ковід-паспорти дозволять повернутися до нормальної роботи компаніям у сфері туризму, що матиме вирішальне значення для відновлення світової економіки.
Читайте також: В МОЗ розповіли, коли запустять «ковідний сертифікат» в Україні
Крім того, Європейський Союз, за словами глави Єврокомісії, планує розпочати вакцинацію від коронавірусу дітей та підлітків, а також до липня поточного року досягнути 70% показника щеплень дорослого населення.
«Нам належить провести вакцинацію дітей і підлітків. Крім того, ми повинні бути готовими до появи нових штамів і зникнення антитіл у тих, хто був вакцинований першим. Тому Єврокомісія затвердила контракт з компанією Pfizer на придбання ще 1,8 млрд доз вакцин», — сказала очільниця Єврокомісії.
На сьогодні вже 160 млн європейців отримали першу дозу вакцини від covid-19, запевняє Урсула дер Ляєн.
Контекст
- 8 травня Єврокомісія затвердила контракт з виробниками препаратів від коронавірусу компаніями Biontech/Pfizer на постачання 1,8 млрд доз вакцин.
- Лідери країн Євросоюзу під час саміту 7−8 травня у Порту (Португалія) обговорили можливе скасування патентного захисту вакцин проти коронавірусу, яке запропонували США.
- Компанії Pfizer і BioNTech подали заявки до Європейського агентства лікарських засобів (ЕМА) на дозвіл застосування їхньої вакцини проти covid-19 серед підлітків 12−15 років.
- У квітні країни Євросоюзу погодили технічні специфікації цифрового «зеленого» сертифіката вакцинації.
- Міністри туризму з країн G20 підтримали ідею впровадження з другої половини червня covid-паспортів, які засвідчують, що людина вакцинувалася від коронавірусу. Італія планує впровадити такі документи вже у другій половині травня.