Динаміка цього показника представлена на діаграмі:
Валові та «чисті» міжнародні резерви України 01.05.2020−01.05.2021 (млрд доларів США). Джерело: НБУ
«Чисті» міжнародні резерви України теж збільшилися — приріст склав 0,83 млрд доларів США. Зараз вони становлять 17,58 млрд доларів. Основним джерелом поповнення фінансових запасів стали надходження від продажу єврооблігацій України на суму в 1,25 млрд доларів США. Вартість активів, які входять до складу резервів, збільшилася на 200,0 млн доларів. Це сталося за рахунок зростання ціни на монетарне золото та послаблення курсу долара США до інших світових валют.
Долева структура міжнародних валютних резервів України
Графік наочно демонструє, що «левову» частку в валютного кошика становлять долари США (80,5%), потім йдуть єдина європейська валюта (7,4%) та золото (5,4%). Не менш важливим фактором стабілізації ситуації з резервами стала відсутність великих платежів з обслуговування зовнішнього боргу. На ці цілі в квітні було витрачено тільки 78,0 млн доларів США. На погашення ОВДП було витрачено 391,5 млн доларів. Аналітик зазначає в цьому зв'язку важливість досягнення угоди між Україною та МВФ про отримання траншу в 1,50 млрд доларів США. Проте поточний обсяг резервів покриває 4,3 місяця запланованого імпорту. Цього цілком достатньо для підтримки макроекономічної стабільності.
Сьогодні на міжбанку вихідний. Торги почнуться завтра, та на них Мінфін України проведе аукціон з розміщення ОВДП. Ринку будуть запропоновані облігації в гривнях з термінами погашення в 6, 12, 18, 24, 36 та 60 місяців. Якщо в розміщенні візьмуть участь нерезиденти, українська валюта отримає потужну підтримку. В іншому випадку її девальвація до євро та долара США відновиться.
Аналітик вважає, що основні гравці вийдуть на ринок ближче до середини тижня. На майбутньому тижні гривня до долара США, ймовірно, продовжить ослаблення до рівня 27,90. Єдина європейська валюта, швидше за все, зміцниться до позначки 33,50.