Пандемія та зростання цін
Згідно зі звітом десятка агентств, близько 155 млн осіб в 55 країнах, що перевищує населення Росії, у 2020 році страждали від проблем, починаючи від продовольчої кризи і закінчуючи голодом. Це на 20 млн осіб більше в порівнянні з 2019 роком.
Погіршення ситуації вказує на те, як пандемія посилює продовольчу нерівність у світі, поряд з екстремальними погодними явищами і політичними конфліктами, які обмежують доступ до основних товарів.
Споживачі тепер також змушені боротися зі зростанням цін на харчові продукти, оскільки високий попит з боку Китаю обмежує світову пропозицію.
Читайте також: Всесвітній банк припустив, скільки людей вкрай збідніли через пандемію
Згідно зі звітом, підготовленим за допомогою Європейської комісії та Світової продовольчої програми Організації Об'єднаних Націй, конфлікти і відсутність безпеки залишаються головними причинами голоду, на які припадає майже дві третини людей, що зіткнулися з продовольчою кризою. Демократична Республіка Конго, Ємен і Афганістан є одними з найбільш постраждалих країн.
Число людей, які страждають від голоду, в основному через економічні потрясіння, включаючи пандемію, скорочення робочих місць і доходів, торік підскочило майже на 70% до 40,5 млн.
У доповіді говориться, що порушення ланцюжків постачань також призвело до зростання цін на харчові продукти, а зростання інфляції або ослаблення курсів валют в країнах, що залежать від імпорту, зробили їх більш недоступними. Особливо серйозно постраждали жінки, оскільки вони більш уразливі до втрати роботи.
Страхування від COVID-19. Виплата до 50 тисяч гривень
Очікується, що глобальний голод цього року залишиться на допандемічному рівні, торкнувшись понад 142 млн осіб в 40 країнах, йдеться в доповіді.
Стежте за цікавими та ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка та коронавірус».