З того часу кількість приватних трейдерів зростає в геометричній прогресії. Однак близько 80% тих, хто починає заробляти на різниці курсів валют, швидко закінчують свою кар'єру. Лише 20% досягають більшого або меншого успіху. Щоб опинитися серед цих 20%, потрібно вчитися та уникати помилок. Разом з Alpari ми підготували для вас розбір шести головних помилок, які заважають новачкам на самому початку їх шляху в трейдингу.
Різні таймфрейми
Здійснювати операції на Форекс можна використовуючи різні стратегії. Одні трейдери займаються скальпингом і укладають по кілька сотень операцій в день, інші обмежуються п'ятьма-шістьма, треті взагалі укладають одну угоду і готові чекати результатів кілька днів або тижнів.
Стратегія багато в чому пов'язана з психотипом трейдера. Якщо вам більше до душі швидкий трейдинг, відкривати та закривати угоди протягом декількох секунд, обмежтеся цією методикою. Змішуючи роботу в різних таймфреймах, ви сильно ризикуєте, адже вам доведеться постійно перебудовувати психіку, що практично неможливо навіть для досвідчених трейдерів.
Помилки в роботі з індикаторами
Технічні індикатори є незамінними помічниками для трейдерів. Вони відстежують тренди й розвороти, дають сигнали до купівлі та продажу. Але в роботі з індикаторами необхідно бути дуже акуратним. З одного боку, ідеально приймати рішення на основі однакових порад кількох індикаторів. З іншого, занадто велика їх кількість може заплутати трейдера, даючи суперечливу інформацію. Основна рекомендація — використовувати 2−3 індикатори та ретельно розібратися в роботі кожного з них.
Самообмеження в аналізі
Навіть новачки знають, що існують два основних типи аналізу ринку: технічний, при якому аналізується графік, і фундаментальний, коли за основу береться макроекономічна ситуація в цілому. Однак не варто думати, що професійні трейдери завжди вибирають тільки один тип аналізу. Якщо ви тільки почали вчитися, прагніть розібратися і в фундаментальному, і в технічному аналізі та здійснювати операції тоді, коли їх результати в конкретній ситуації збігаються.
Здійснення операцій на виході новин
Коли у світі відбуваються якісь глобальні події, операції на різниці курсів валют здаються дуже привабливими. Ще б пак, адже буквально за секунди графік може істотно піднятися або опуститися. Але у цього є і зворотна сторона. На виході важливих новин виникає дуже висока волатильність, тобто рух графіка в обидві сторони. Це означає, що трейдинг стає просто небезпечним. Тому новачкам вкрай не рекомендується працювати на виході новин. Більш того, якщо ви чекаєте їх, краще заздалегідь закрити поточні операції.
Відсутність ризик-менеджменту
Ризик-менеджмент — це дотримання умов, які трейдери самі ставлять собі. Він критично важливий для досягнення успіху. Точно розрахуйте, якими сумами ви ризикуєте, коли ви закриваєте угоди, щоб обміркувати те, що відбувається, який прибуток є для вас достатнім.
Пам'ятайте: здійснення операцій на Форекс — це не спроба укласти одну дуже вигідну угоду. Це прагнення зробити прибутковим нескінченний ряд таких угод.
Емоційний трейдинг
Робота на Форекс вимагає абсолютно холодної голови. Будь-які емоції: радість і злість, азарт і прагнення «відігратися» тільки завадять вам. Ретельно відстежуйте свої почуття і, як тільки розумієте, що не можете придушити їх, припиняйте операції до тих пір, поки не заспокоїтеся.
До речі, контроль емоцій та інші теми розкриваються на численних безкоштовних курсах і вебінарах от компанії Alpari. Вивчайте Форекс, отримуйте важливі знання з рук професійних трейдерів з багаторічним досвідом і займайтеся не тільки цікавою, але і популярною у всьому світі справою.